• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü VBA ile Word Veri Doldurma / Gönderme / Hazırlatma Vb.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

RBozkurt

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
164
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ustalarım.
Excelde bulunan veriyi VBA ile word şablonuna doldurtmak istiyorum.
Biraz araştırdım, hazırlamaya çalıştım olmadı. Dosya açarken word kitlendi vb. hatada veriyor. İşin içinden çıkamadım.
Yardımlarınıza ihtiyacım var 🙏

Word dosyasına tüm bookmark'ları ekledim.
Bu bookmarklara uygun çağrılacak satırladıda ekledim.

Excel dosyasının bulunduğu klasöre \Tutanak\Uzlasma\ şeklinde klasör açıp içine kaydedilsin istiyorum.
Uzlasma.SaveAs2 Kaydet1 & R1.Cells(i, "B") & " - " & R1.Cells(i, "S") & ".docx"

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DenemeTutanak.zip
    61.7 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Sayın Refaz
Yardımlarınız için teşekkürler. Sayenizde sonuçlandırdım 🙏 🙏

Word kapatma makrosu
Uzlasma.Close satırından sonra attaki gibi değiştirip;

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yeni modüle alttakini ekledim. Şuan tüm winword.exe kapatılıyor.

C++:

Çalışan son kodlar
C++:
Merhaba.
Next i satırını üstüne altaki kodu ekleyin.
Birde excelin oluğu yere Tutanak adında klasör ekleyin ve bu klasörün içinede Uzlasma adında klasör ekleyin.

Kod:

Merhaba.
Next i satırını üstüne altaki kodu ekleyin.
Birde excelin oluğu yere Tutanak adında klasör ekleyin ve bu klasörün içinede Uzlasma adında klasör ekleyin.

Kod:

Teşekkürler sayın Refaz
Kısmen toparladım. Klasörü alttaki makro ile açtırdım, ilk sefer açtı ama klasör varsa eğer makro hata veriyor. İptal ettim. Manuel devam ederim muhtemelen.

C++:

Resimdeki hatayı alıyorum. Problem şablonda mıdır? Makro içerisinde mi eksiklik vardır?

Adsız.png

C++:

Resimdeki gibi ekleyin abey alttaki kodu.
iç içe klasör olduğu için bir kod daha eklemek zorunda kladım varsa bir yolu daha eklerim.
Salt okunur olaursa görev yöneticisinden word leri kapatın.

Screenshot 2022-02-20 193859.png

Rich (BB code):

Ayrıca wordler görev yöneticisinden gitmiyor tek tek temizlemek gerekiyor.Bunun için bir araştırıp koda eklerim.

Ayrıca wordler görev yöneticisinden gitmiyor tek tek temizlemek gerekiyor.Bunun için bir araştırıp koda eklerim.

Sayın Refaz teşekkür ederim. Şuan oluşturuyor bu şekilde.
Youtubeden de baktım oluşturanlarda problem gözükmüyor. Şablonda salt okunur değil.

Word kapanırsa eğer çalışıyor yoksa salt okunurda kalıyor, donuyor ekran.

Rica ederim, görev yöneticisinden word kapatma kodunuda ekledim garanti olsun diye.
Belki diğer açık wordleride kapatabilir ama denemedim.

Rich (BB code):

Set Uzlasma = msword.Documents.Open(Sablon, , False)

Bu satırda hata veriyor malesef. Klasör açmayıda iptal ettim. El ile açtım sonuçlandırmadı.

C++:

Moderatör tarafında düzenlendi:
For i = 2 To sonsatir
Yukardaki kodun altına alttakini ekledim önceki mesaja abey.Unutmuşum onu.

Kod:

Pardon abey tüm karıştı son halini eklerim şimdi.Normalde çalışıyordu bende

Gif ve dosyayı ekledim abey çalışıyor.

fff.gif

Ekli dosyalar

• DenemeTutanak.zip
    51.5 KB · Gösterim: 5
Sayın Refaz winword görev yöneticinde açık ise kitliyor.

Alttaki kod
Klasör açmaz manuel açık klasör ve word kapalı. Kendisi kapatmaz. Normal çalışıyor.
1,2 kelimeyi değiştirdim güncelledim.

Sizin en son eklediğinizi deneyip dönüş yaparım.

C++:

Sayın Refaz teşekkür ederim 🙏

Şuan veriler oluşuyor.
Word uygulamasını kapatmıyor. Kaç veri varsa o kadar word açık kalıyor felaket kasıyor :D O konuda hata devam ediyor.

Tüm wordleri manuel kapatıp çalıştırırsam hata vermiyor.
En son kodlar aşağıdadır.

C++:

Sayın Refaz
Yardımlarınız için teşekkürler. Sayenizde sonuçlandırdım 🙏 🙏

Word kapatma makrosu
Uzlasma.Close satırından sonra attaki gibi değiştirip;

C++:

Yeni modüle alttakini ekledim. Şuan tüm winword.exe kapatılıyor.

C++:

Çalışan son kodlar
C++:

Çözüm
Rica ederim abey,bende kaç kere denemiştim hepsinde kapatmıştı yolladığım dosyadaki gibi.

Resimdeki gibi yaparsanızda çalıştı bende o word kapatma sub u silip.

Kod:

Screenshot 2022-02-20 211148.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri