Çözüldü vba ile webden veri çekme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Ekteki excel soyası ile webden akakce sitesinWeb yakalama_4-1-2022_16411_www.akakce.com.jpegden fiyatları çekmekteyim Fakat aşağıda bulunan ürün özelliklerini ve ürün fotoğraflarınıda kendi excelime çekmek istiyorum yukarı işaretlediğim alandaki özellikleri çekmek için bilgim yetmedi maalesef Yardımcı olursanız sevinirim

Örnek link

Ekli dosyalar

• analiz.xlsm
    33.5 KB · Gösterim: 57

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,859
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
kabataslak bir denemede ilgili verileri alınabildiğini gördüm -resim hariç- .
ben doğrudan excelin webden veri alma özelliğini kullandım veriler geliyor ama nereye eklenecek hangi sayfa? hangi sütun hangi SATIR?
ayrıca benim aldığım yöntemde şöyle bir sorun var ürün için kullanılan tablo sayısı değişken mesela bağlantısını paylaştığınız üründe 4 tablo varken çalışmanızda yer alan bağlantılardan bazılarında 2 tablo tek var

Son düzenleme:

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
ben doğrudan excelin webden veri alma özelliğini kullandım veriler geliyor ama nereye eklenecek hangi sayfa? hangi sütun hangi SATIR?
ayrıca benim aldığım yöntemde şöyle bir sorun var ürün için kullanılan tablo sayısı değişken mesela bağlantısını paylaştığınız üründe 4 tablo varken çalışmanızda yer alan bağlantılardan bazılarında 2 tablo tek var
Evet tablo sayısı değişken olduğu için webden veri al özelliğini kullanamıyorum vba ile çekmeye çalışıyorum

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Sayfanın tamamını çekip içerisinden özellikleri alıyorum Ama şöyle bir şeye ihtiyacım var. Özellikleri tablo olarak indirdim excelime diğer sayfada ilgili barkodun karşına yapıştırıyorum ama şunu istiyorum

Kullanım Türü: Solo
Program Sayısı: 4 Programlı
Kapasite: 13 Kişilik
Kontrol Paneli: Analog
Çatal Kaşık Bölme Tipi: Sepetli
Enerji Sınıfı:
Renk: Gümüş

Yukarıdaki Şekilde excel sayfama indirdim Kullanım Türü Program Sayısı vs Özellik başlıklarını Diğer tabloda stun olarak ekleyip Altınada bu sütunların karşısındaki Değerleri yazdırmak istiyorum Devrik dönüş gibi ama şöyle bir sorun var tabloyu alt alta birden fazla linkten oluşturacağım için Yapamıyorum

oilgun

Süper Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
125
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Modül kodlarınızı şu şekilde değiştirin.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Akakçe sayfa kodlarına da şunu ekleyin.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

"akakcecek" kodunu çalıştırarak sonuçları görün. Bakalım olmuş mu?

Çözüm

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Modül kodlarınızı şu şekilde değiştirin.
C#:

Akakçe sayfa kodlarına da şunu ekleyin.
C#:

"akakcecek" kodunu çalıştırarak sonuçları görün. Bakalım olmuş mu?
Teşekkür ederim Şöyle bir sorun daha var 60 farklı link çektikten sonra ip ban yiyorum bu sorunu bir türlü çözemedim proxy atlatarak yapmaya çalıştım proxylerede ban attı çözümünü bulamadım bir türlü

oilgun

Süper Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
125
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Teşekkür ederim Şöyle bir sorun daha var 60 farklı link çektikten sonra ip ban yiyorum bu sorunu bir türlü çözemedim proxy atlatarak yapmaya çalıştım proxylerede ban attı çözümünü bulamadım bir türlü
Bunun için akakçenin destek bölümüne mesaj atıp api bilgisi istemen gerekiyor. Misal "E-Ticaret sistemim için sipariş entegrasyonu yapmak istiyorum. API kullanıcı adımın ve şifremin gönderilmesini rica ederim.". Hiç yapmadım ama araştırdığım kadarıyla gelen api bilgileri ile xml üzerinden akakce bilgilerine erişebiliyorsun.

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Bunun için akakçenin destek bölümüne mesaj atıp api bilgisi istemen gerekiyor. Misal "E-Ticaret sistemim için sipariş entegrasyonu yapmak istiyorum. API kullanıcı adımın ve şifremin gönderilmesini rica ederim.". Hiç yapmadım ama araştırdığım kadarıyla gelen api bilgileri ile xml üzerinden akakce bilgilerine erişebiliyorsun.
Api bilgisinde sadece üeün göndermek için entegrasyon kurmuşlar maalesef Neyse yapacak birşey yok Teşekkürler İlgiliniz İçin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar