• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü vba export as pdf kullanılacağı zaman application.wait kullanmak gerekli midir?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kalanbeyhan

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba. vba de döngü ile bir sayfa editliyoruz diyelim. bu sayfada en az 200 satır olsun. vba sayfadaki hücreleri dolduruyor. bu sırada wraptext, mergecell, linestyle gibi vba özellikleri kullanılıyor. vba içinde export as pdf kodu koştuktan sonra application sonraki satıra geçerken kullanılan sayfadaki verileri temizleme kodları çalışıyor. bu sırada veri kaybı olur mu? application.wait kullanmak gerekir mi yada sleep ? bununla ilgili bir kaynak bulamadım.
kaydedilen klasörü izlediğimde pdf oluşurken application kodları koşturmaya devam ediyor.
kendi bilgisayarımda veri kaybı yok. Ancak başka bir PC'de düşük CPU, RAM, yada HDD olduğunda sorun olur mu? bunları ölçemiyorum. cevap veren herkese teşekkür ederim. şu anda ne olur ne olmaz diye 1 saniye bekletme kullanıyorum. ama sorun olmazsa kaldırmak istiyorum. bilenler kaynak da paylaşabilir.

veri kaybı olmaz çükü sayfayı export ettikten sonra yani o satır işlem gördükten sonra diğer kod satırına geçer

örnek

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

bu kodlar ilendikten sonra yanı pdf yayını dosya oluştuktan sonra diğer satıra geçer ve sayfayı temizler

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

5000 satırda denedim veri kaybı yok

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri