• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü VB.net de mail gönderme sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ahmetkostek

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba ,
Aşağıdaki kod ile excel de sorunsuz mail gönderimi yaptırıyorum . Ancak VB.net de yani visual studio proğramı ile kodlarken mal gönderimi yapamıyorum . İnternet kaynaklarında SMTP kurulumu gerekli diyor ancak ben yaptığım uygulamayı aynı anda farklı kişilere kullandıracağım smtp ile hesap adı ve şifresini kodda belirtmen gerekiyor olarak gördüm.

Bunun varmı bir yolu Ben vbnet proğramında bir değer değiştiğinde mail gönderimini sağlatacağım kullanıcıların bilgisayarlarında outlook sürekli açık olduğu için direk tetiklemesini istiyorum.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yukardaki kod Excel'i açıp kapatıyordu. Konu, Mail adresi gibi bilgileri hücrelerden alıyorsa kod aşağıda
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Merhaba,
Sizin projedeki problem uygun dll dosyasının projeye eklenmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.
nuget package manager alanından sisteminize uygun yüklemeyi yaparsanız sorun düzelecektir.
Projenizi eklerseniz yardımcı olmaya çalışalım,bu şekilde sonuca ulaşmak zor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri