• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userformun Excelin Açıldığı Ekranda Gelmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

muratozmenler

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba;

Bilgisayaraa iki monitör var.Exceli açtığımda sayfadaki butona basınca userform ilk ekranda açılıyor.Peki Exceli hangi monitörde açarsam userformun da orada açılmasını nasıl sağlarız.

Yanlış hatırlamıyorsam,
çift ekran kullanıldığında windosws ekran ayarlarında
yinele ve genişlet (başka bir ifade de olabilir) diye 2 seçenek olması lazım.
genişlet (yada uzat) seçildiğinde uygulama hangi ekranda açılırsa orda çalışır diye düşünüyorum.

Yanlış anlattım sanırsam genişlet seçeneğim açık ve excel hangi ekranda açılırsa orada çalışıyor bunda sıkıntı yok.Sıkıntı excel AnaSayfa da userform çağırmak için butonlar oluşturdum.Butona basıp Form çağırdığımda visual basic penceresini hangi ekranda kapattıysam Formunda o ekranda açılıyor olması.

Ekli dosyalar

• Ekran.jpg
    Ekran.jpg
    222.4 KB · Gösterim: 5
Formunuzu açtığınız butona örneğin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
şeklinde yazdığınız kodu
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
olarak düzenlerseniz formunuz excel pencerenizle aynı sol gridde açılır.

Çözüm
Yanlış anlattım sanırsam genişlet seçeneğim açık ve excel hangi ekranda açılırsa orada çalışıyor bunda sıkıntı yok.Sıkıntı excel AnaSayfa da userform çağırmak için butonlar oluşturdum.Butona basıp Form çağırdığımda visual basic penceresini hangi ekranda kapattıysam Formunda o ekranda açılıyor olması.
Kastettiğiniz şey VBE penceresi ise bunun çözümü olacağını pek sanmam. Varsa bile muhtemelen çok zorlu bir yolu vardır. Kastettiğiniz şey çalıştırdığınız UserForm ise bir üst mesajda çözüm belirtilmiş.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri