• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userformdaki combobox içindeki seçeneklerde scroll ile aşağı inememek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

goko3636

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Comboboxta menü aşağı indiğinde mouse scrollu ile aşağı yukarı kaydırmayı bulamıyorum. Normalde inmesi gerekmiyormu scroll ile?

Comboboxta menü aşağı indiğinde mouse scrollu ile aşağı yukarı kaydırmayı bulamıyorum. Normalde inmesi gerekmiyormu scroll ile?
Maalesef excel bunu desteklemiyor diye biliyorum. Küçük bir detay ama çok sinir bozucu.

Maalesef excel bunu desteklemiyor diye biliyorum. Küçük bir detay ama çok sinir bozucu.
evet cidden sinir bozucu. hızlıca bir soru sorabilirmiyim? yeni konu açmadım çünkü öğle sorduğum soru ile aynı. burada nerede hata yapıyorum? combobox içine yeni bir tanımlama yaptım. sayfa 2 de yaptığım gibi sayfa 3 tede. fakat bir sonraki hücredeki sayıyı çekemiyorum bir türlü. yardımcı olurmusunuz. çok teşekkür ederim şimdiden.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
VLookup fonksiyonu içinde D1:B49 yazmışsınız B1: D49 olma ihtimali var mı?

Not: B1: D49 bu ikisini ayrı yazdım çünkü birleşik yazınca emoji çıkıyor siz birleşik yazarsınız.

Kod:
VLookup fonksiyonu içinde D1:B49 yazmışsınız B1: D49 olma ihtimali var mı?

Not: B1: D49 bu ikisini ayrı yazdım çünkü birleşik yazınca emoji çıkıyor siz birleşik yazarsınız.
orada hata yapmışım evet :S. ama gerçektede a1 b49 yaptım hala hata alıyorum. runtime1004 ilk defa alıyorum bu hatayı. şaşırtıcı internettede adam akıllı kaynak bulamadım

Hangi satırda hata aldığınızı yazabilir misiniz?

aşağıda iterasyon yapmaya çalıştım. şimdi hata orda desem f8 ile giderken oraya geçemeden hata veriyor.

kinviscSI = Application.WorksheetFunction.VLookup(TempCmb.Value, s3.Range("A1:B49"), 2, 0)
kinviscSI değişkeniniz Double olarak tanımlanmış, bulduğu değer Double dışında bir değer ise runtime hatası alma ihtimaliniz çok yüksek.

kinviscSI değişkeniniz Double olarak tanımlanmış, bulduğu değer Double dışında bir değer ise runtime hatası alma ihtimaliniz çok yüksek.
bu değişken zaten double. virgüllü bir sayı 1,5544 gibi bişe

dosyayı ekledim. atmayı unutmuşum pardon

Ekli dosyalar

• Book1 (1).xlsm
    34.2 KB · Gösterim: 7
Abi textlere yazılacak verilerden bir kaç örnek verebilir misin :D Senin do loop döngüsünü durmadan sonsuz döngüye sokuyorum :D

Abi textlere yazılacak verilerden bir kaç örnek verebilir misin :D Senin do loop döngüsünü durmadan sonsuz döngüye sokuyorum :D
orda yanlış yapmışım ya ondan dolayı oluyor. hala yapım aşamasında aslında. orda iterasyon yapmaya çalışıyorum. fnew-foldun mutlak değeri 0.001 den küçük değilse tekrar işlemleri yapması gerek. fakat bu sefer Renew Reoldun yerine geçmesi gerek. sonra tekrar do içindeki işlemi yapması lazım basitçe
Kod:

şu şekil çözülebilir gibime geliyor

Kod:
Sanırım combo içerisindeki değeri string olarak aldığı için hata veriyor. vlookup içindeki TempCmb.Value kodunu Cint() içine alıp dener misiniz?

Kod:
Sanırım combo içerisindeki değeri string olarak aldığı için hata veriyor. vlookup içindeki TempCmb.Value kodunu Cint() içine alıp dener misiniz?
çok teşekkürler ordaki sorunu çözdüm. harbiden excel mexcel yaktı yıktı sonsuz döngüye girip. acaba değişim çok az olduğu içinmi sonsuza kadar sürüyor.

çok teşekkür ederim yardımınız için

çok teşekkürler ordaki sorunu çözdüm. harbiden excel mexcel yaktı yıktı sonsuz döngüye girip. acaba değişim çok az olduğu içinmi sonsuza kadar sürüyor.

çok teşekkür ederim yardımınız için
Çok küçük olması ile alakalı değil gibi duruyor. Yaptığınız hesaplamanın ne olduğunu tam olarak bilmediğim için bir mantık yürütemedim ama döngünüz muhtemelen gerçekten sonsuza gidiyor. Yani o rakam asla 0.001'e yaklaşmıyor gibi.

Çok küçük olması ile alakalı değil gibi duruyor. Yaptığınız hesaplamanın ne olduğunu tam olarak bilmediğim için bir mantık yürütemedim ama döngünüz muhtemelen gerçekten sonsuza gidiyor. Yani o rakam asla 0.001'e yaklaşmıyor gibi.

yapmaya çalıştığım işlem basitçe bu döngü aslında. orda tüm olay ilk başta re yi yoksayıp işlemi yaptırmak. sonra vold ile reold hesaplamak daha sonra do döngüsünde reold ile işlemleri yaptırıp Abs(diff) < 0.001 işlemini yaptırmak, olmassa reold'un renew olup aynı işlemleri tekrar yapması. mantık bu ama nedense bozuluyor.

saolun yardımlarınız için tekrardan

sorunun neden olduğunu buldum. reold renew yaptığım yerde sorun. ilk adımda reoldun yerinde renew geçiyor fakat tekrar döngüye girdiğinde eski renew yeni reold olmuyor.

edit: renew=Reold yerine reold=Renew yapmayı denedim yine aynısı oldu. şaşırtıcı

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri