Arşiv Userform'a resim çağırma

muratgunay48

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
109
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar, diğer Userform programlarına çok kolay entegre edebileceğiniz bir program.
Masaüstüne bir klasör açın (ben "res" dedim, siz değiştirebilirsiniz. İçine jpeg uzantılı fotoğrafları koyun. Boyutlandırarak koyarsanız daha iyi olur. Programı açın ve içindeki (11, 22, 33 gibi örnek yazdığım yazdığım) isimleri, klasördeki fotoğraf isimleriyle değiştirin. O listeyi yüzlerce çoğaltabilirsiniz.
Sıkıntı olursa mutlaka bildirin lütfen.

Ekli dosyalar

• USERFORM RESİM ÇAĞIRMA.xlsm
    23.5 KB · Gösterim: 81
Son düzenleme:

muygun

Uzman
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
517
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Merhaba Murat Bey;
Müsade ederseniz bir iki ekleme ile dosyada isimlendirmeden kurtarırsak daha şık olur düşüncesindeyim.

1-Yol tanımlamasında Path = ThisWorkbook.Path & "\res\" şeklinde kullanılırsa dosyanın bulunduğu alanda res klasörü tanımlı olur.
2-yol ve klasör tanımlı olduğuna göre ComboBox1 de kodlar tarafından doldurulsun.

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Dosyadaki;
ComboBox1_Change
ve
UserForm_Initialize
kodlarını yukarıdakilerle değiştirerek deneyin.

Başarılı bir çalışma. tebrik ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

muratgunay48

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
109
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Murat Bey;
Müsade ederseniz bir iki ekleme ile dosyada isimlendirmeden kurtarırsak daha şık olur düşüncesindeyim.

1-Yol tanımlamasında Path = ThisWorkbook.Path & "\res\" şeklinde kullanılırsa dosyanın bulunduğu alanda res klasörü tanımlı olur.
2-yol ve klasör tanımlı olduğuna göre ComboBox1 de kodlar tarafından doldurulsun.

Private Sub ComboBox1_Change()
secilen = ComboBox1.Value
Path = ThisWorkbook.Path & "\res\" 'resimlerin bulunuğu dosya
Image1.Picture = LoadPicture(Path & secilen & ".jpg")
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
yol = ThisWorkbook.Path
klasör_adı = "res" ' klasör adını burada yazın
yol = yol & "\" & klasör_adı
Set s1 = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
For Each i In s1.GetFolder(yol).Files
ComboBox1.AddItem s1.GetBaseName(i)
Next i
End Sub

Dosyadaki;
ComboBox1_Change
ve
UserForm_Initialize
kodlarını yukarıdakilerle değiştirerek deneyin.

Başarılı bir çalışma. tebrik ederim.
Hocam, ben izin dosyası yapmıştım (normal excel). Sonra istek üzerine bu dosyayı Userform'a çevirdim. (hücreden TextBox'a şeklinde) Bu kodları içine yazıp fotoğraflı hale getirmiştim. Şöyle ki. Kişiyi ComboBox ile seçince aynı anda hem bilgiler, hem kişi fotoğrafı geliyor. Yalnız bunun için klasördeki fotoğraf ismi - Koddaki isim - Ve Personel ismi tutması lazım. Yani 3 isim aynı olmalı. Elbette sizin kadar uzman değilim kodda, biraz acemice olmuş olabilir.
Peki hocam, sizin değiştirdiğiniz durumda aynı birleştirme yapılabilir değil mi.
Dosyayı silmiştim. Bir ara deneyip sizinle paylaşmak isterim.
Saygılarımla.

Konuyu okuyanlar