Çözüldü UserForm icinde Karekod üretici

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ilkersenol

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
Konuyu dogru alana acmis olmayi ve yapmak istedigim islemin mümkün olmasini umuyorum. Muhtemel hatalarimdan ötürü simdiden özür dilerim,

Ekte göndermis oldugum dosyada da görülecegi üzere, bir karekod olusturma calisma sayfasi hazirladim.
Calismanin amaci, olusturulan verilerin ve karekodlarin Avery etiketlerine bastirilmasi.
Bu sayfada, örnegin A1 hücresine girilen veriye göre B1 hücresinde otomatik olarak Karekod üretiliyor.
Ayrica ekledigim Makro ve ActiveX butonlari ile bazi basit islemler de yaptiriyorum.
Aslinda calismam sayfa üzerinde gayet temiz ve güzel calisiyor.
Yapmak istedigim, bu calismayi bir adim daha ileri götürmek ve tüm bu islemleri WorkSheet üzerinde degil de, UserForm üzerinde yapabilmek. ( Görsellik kazandirmak da diyebiliriz )
Söyleki : A1 hücresine bir veri girildiginde B1 hücresine girilen =qrcode(A1) degeri, otomatil olarak A1 hücresindeki degere göre karekod üretiyor.
Fakat bu islemleri Userform icinde TextBox, ImputBox veya ComboBox icine, ( eger mümkün ise ) nasil yapabilecegimi bulamadim.
Yardim ve önerileriniz icin simdiden tesekkür ederim.

Ekli dosyalar

• QR Code Generator V3.xlsm
    226.3 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Dosyayı sadeleştirdim. A sütununa A1 den başlayarak metinleri yazın.
Userform güncelle yi tıklayınca B sütununda karekodları oluşturuyor veya yeniliyor.
listbox da seçim yapıp yazdıra tıklayınca karekodu yazdırıyor.
listbox da seçim yapıp Resmi kaydet e tıklayınca Dosyanın bulunduğu klasörde resim dosyası oluşturuyor aynı zamanda forma getiriyor

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,167
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Kusura bakmayın, yukarıda linkini verdiğim dosya üzerinde daha sonra çalışma yapmıştım. Userform şimdi ekleyeceğim dosyada

Ekli dosyalar

• ORKODE.zip
    257.3 KB · Gösterim: 1

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,167
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Dosyayı sadeleştirdim. A sütununa A1 den başlayarak metinleri yazın.
Userform güncelle yi tıklayınca B sütununda karekodları oluşturuyor veya yeniliyor.
listbox da seçim yapıp yazdıra tıklayınca karekodu yazdırıyor.
listbox da seçim yapıp Resmi kaydet e tıklayınca Dosyanın bulunduğu klasörde resim dosyası oluşturuyor aynı zamanda forma getiriyor

Ekli dosyalar

• QR KODE (1).xlsm
    125.2 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar