• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü UserForm içerisinde Bulunan şablonu yazdırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ugur

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba excelcözüm ailesi ,
Ek de sizlerle paylaştığım Excel dosyası içerisinde excelcözüm ailesi olarak yardımlarını esirgemeyen üstatlar sayesinde oluşturmuş olduğum bir adet "Userform" bulunmakta. Yapmak istediğim;
  • UserForm (sertifika) şablonunu içindeki bilgileri Arama ekranında ad yada tc kısmına girdiğim bilgiler ve kurs no ile ara butonu yardımıyla verilere erişmekteyim.Bu işlemin sonrasında yapmak istediğim,
  • UserForm (sertifika) şablonunu içindeki bilgileri ile şablonda "yazdır" butonunun üst kısmında bulunan TextBox15 ve TextBox16 ya yazılacak sertifika numaralarını Yazdır butonu ile çıktısını almak.
  • Örneğin 0010 ile 0015 arasındaki bütün verileri içeren sertifikaların çıktısını almak gibi
Yardımcı olabilir misiniz?.

Ekli dosyalar

• 01 SERTİFİKA GENEL.xlsm
    780.6 KB · Gösterim: 17
özür dileyerek yazımda bir hata yapmışım.
TextBox16 ve TextBox17 ya yazılacak sertifika numaralarını Yazdır butonu ile çıktısını almak istiyorum. Kusura bakmayın.

özür dileyerek yazımda bir hata yapmışım.
TextBox16 ve TextBox17 ya yazılacak sertifika numaralarını Yazdır butonu ile çıktısını almak istiyorum. Kusura bakmayın.
tek kayıt için çıktı alabiliyor musunuz?
Kodlarda göremedim.

Aslında bu tür işlemler Worde akarılıp ordan çıktı alınıyor biliyorum.
Yani Word dosyasına bir exceldeki gibi şablon hazırlayıp içinde yazı gibi şeyler ekleyip orda yer imi yapacaksınız.
Exceldeki butona tıklayıncada word açılıp ordaki ilgili yerlere veriler aktarılacak.
Benzer videolar vardı bulabilirsem eklerim link.

Örneğin linkteki gibi wordde yerimi yaparsınız ve excelden aktarırsınız.
Sonrası yazdırma olayına gelir.

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim. Fakat bu Word üzerinde yapılan işlemlerde her defasında birincisi kaynak belirtmem gerekiyor, ikinci ise imza alanı userform üzerinde otomatik gelebiliyor iken Word de böyle bir sansım yok (yada ben yapamadım).Bu yüzden vba kodları üzerinden bir çözüm arayışındayım. Teşekkürler

Rica ederim.
Bence siz yapamadınız gibi.Userform içindeki textboxlar yazılanlatı worde aktarabilirsiniz yani.
Ben zaman bulunca yapmaya çalışırom tabii userformdaki gibi olsa daha iyi olur ama bilemiyorum.

ilgili sertifika bitmap dosyasını buraya yüklermisin. ben halledeyim.

ilgili sertifika bitmap dosyasını buraya yüklermisin. ben halledeyim.
Bana diyorsanız bende yok resim.Sadece fikir için video ekledim.
Zaman olmadığı içinde bakamadım.
Ama araştırırsanız bolca örnekler bulabilirsiniz bence.

:)
Uygur ve ugur imiş.Ben dikkat etmedim aynı kişisiniz zannettim.
Günaydın kusura bakmayın dosyanın cozumu noktasında umudumu kestiğim için başka arayışlar içerisindeydim. Forma giremedim.İsteğiniz doğrultusunda dosya ek de paylaşılmıştır.Tesekkürler

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• 01 SERTİFİKA GENEL2.xlsm
    1 MB · Gösterim: 1
Günaydın Sayın Patron öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Fakat userform da bulunan sertifika isimli formda Ad -Soyad ve kurs bilgisinin seçimini yapıp ARA butonuna basıldığında hiçbir işlem yapılmıyor. Dolayısıyla gelen bilgiler eşliğinde yazdır butonu da kullanılamıyor.

• UserForm (sertifika) şablonunu içindeki bilgileri ile şablonda "yazdır" butonunun üst kısmında bulunan TextBox15 ve TextBox16 ya yazılacak sertifika numaralarını Yazdır butonu ile çıktısını almak.
  • Örneğin 0010 ile 0015 arasındaki bütün verileri içeren sertifikaların çıktısını almak gibi
Kurs seçimi yapıp , sertifika noları girip yazdır dediğinizde
ekrandaki userform üzerinde değil,
arka planda exceldeki yaz sayfasında işlem yapmaktadır ve yazdırmaktadır.
ARA butonu ile bir bağlantısı yoktur.

Kurs seçimi yapıp , sertifika noları girip yazdır dediğinizde
ekrandaki userform üzerinde değil,
arka planda exceldeki yaz sayfasında işlem yapmaktadır ve yazdırmaktadır.
ARA butonu ile bir bağlantısı yoktur.
Merhaba Patron paylaşmış olduğunuz kodda sertifika şablonundaki sağ üst kösede bulunan HGD/HEK-72/......./....../........ kısma ilgili sayfada ki bilgiler gelmemekte ve ilgili Eğitmen isimlerine istinaden imza klasörümden gelen imza görselleri gelmemekte. Ben kendi çapımda yapmaya çalışsam da tahmin edebileceğiniz üzere başaramadım.
Ayrıca "yaz" adlı sayfada sablon üzerine gelen T7 ve T8 hücrelerindeki bilgililer yer değiştirmeli.
Kusuruma bakmayın sizi yine meşgul ediyorum.

imzayolu masaüstünde \SERTİFİKA PROGRAMI\İMZA olmalı. (SETİFİKA PROGRAMI değil)
1711112351701.png
1711113354839.png

Ekli dosyalar

• 01 SERTİFİKA GENEL2.xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 9
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri