• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü User Forum Veri Güncelleme Ve Silme Arama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

caranbolle

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Arkadaşlar İlgili sayfada arama yapıyor ama ilgili sayfayı gizleyip anasayfada user form açılınca arama yapmıyor
Range("A:A").Find(aranan).Select bu kodda bir yanlış var ama ben yeni başladım araştırdım bulamadım yardımcı olurmusunuz bana sizlere zahmet

Size zahmet bir örnek verebilirmisiniz ekliyorum gine hata veriyor

Merhaba, mevcut kodlarınıza göre;
1- Kod içerisinde hata veren satırdan önce Gizli sayfayı görünür yapın. (Örnek Sayfa1.Visible = xlSheetVisible)
2- Sonra ilgili sayfayı aktif edin. (Örnek Sayfa1.Activate)
Bu işlemleri Range("A:A").Find(aranan).Select satırından önce yapmalısınız.
Bu şekilde Range("A:A").Find(aranan).Select satırı hata vermez.

Buyrun arkadaşlar örnek excel size zahmet bir yardımcı olurmsunuz

Ekli dosyalar

• deneme.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 17
Direkt olarak Range("A:A").Find(aranan).Select kodu ile aratırsanız o an hangi sayfa aktif ise orada arama yapmaya çalışır. Fakat kodunuzun başına sayfa isminizi eklerseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Örnek olarak:
Sayfa1.Range("A:A").Find(aranan).Select gibi kullanım olabilir
ya da
Worksheets("Sayfa Adınız").Range("A:A").Find(aranan).Select gibi kullanım olabilir.

Direkt olarak Range("A:A").Find(aranan).Select kodu ile aratırsanız o an hangi sayfa aktif ise orada arama yapmaya çalışır. Fakat kodunuzun başına sayfa isminizi eklerseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Örnek olarak:
Sayfa1.Range("A:A").Find(aranan).Select gibi kullanım olabilir
ya da
Worksheets("Sayfa Adınız").Range("A:A").Find(aranan).Select gibi kullanım olabilir.
ilgin için teşekkür ederim bunları denedim olmuyor Alparslan kardeşimin verdiği kodlar oluyor ama sayfa açık kalıyor güncelle butonun bu kodu ekledım güncelle diyince kapatıyor Sayfa2.Visible = xlSheetVeryHidden

yanlız forumu x ile kapatınca sayfa gine açık kalıyor

Çözüm
Userform kodlarına aşağıdaki bölümü ekleyin, form kapanırken ilgili sayfa gizlenir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
başkanım sen adamsın ya valla helal kaç gündür ara ara bir çözüm yok oldu iyi oldu birde bir ricam var arama kodum ile arama yapınca boş bir rakam girince hata veriyor ona yardımcı olurmusun ?

Private Sub aran1_Click kodlarında On eror GoTo bitir satırını On Error GoTo bitir olarak değiştirin.1704890857337.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri