• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü toplanan hücre sonuna n/a yazdırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

hLm52

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
merhaba arkadaşlar biraz baktım ama tam anlaadım belkide vardır sorunum burada kusura bakmayın

aşağıda fk7 gibi bazı günlerde veri olmuyor ve sonunda toplama yapmıyor malum veri olmadığında sonunda n/a yazmasını istiyorum nasıl yapacağım.

1618903769035.png

Merhaba Sayın @hLm52
Öncelikle Forum sitesine hoş geldiniz.

Sorunuzu örnek belge ekleyerek iletebilirseniz daha olumlu/sağlıklı sonuçlar alınabilir.
Not : Örnek belge eklerken kişisel veri olmaması dikkat ediniz.

Merhaba,
Sonuna n/a yazmasını mı istiyorsunuz yazmamasını mı!

arkadaşlar aynı hücrede veri varsa toplasın veri yoksa n/a yazsın istiyorum

özür dilerim =AI41/AI124*100 şeklinde 2 hücreden oran cıkardan bir formul var toplama değil kusura bakmayın

=Eğerhata(formül);”n/a”
Formüle bunu ekleyin

Dosyayı görmediğimiz için farazi konuşuyoruz. Formül yapınız önemli. Parantez hatası vermiş.
Böyle deneyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Dosyayı görmediğimiz için farazi konuşuyoruz. Formül yapınız önemli. Parantez hatası vermiş.
Böyle deneyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
hocam direk değer 0 yazdı n/a yazmadı ben n/a yazısı çıkmasını istiyorum

birde değer girince hesaplama yapmıyor bu sefer

Formülde 0 yazacak kriter yok.
işlem sonucu sıfır ise sıfır yazar.

hocam dosyayı paylastım AI15 hücresinde hic veri yoksa n/a yazmasını istiyorum yani hiç üretim olmamış bir parçayı başka yerde veri çekinde işleme almasın istiyorum. ama ola ki veri girilirse de hesaplamısını istiyorum

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    13.9 KB · Gösterim: 7
Toplama işlemini başka bir hücreye alırsanız problem kalmaz.

AI5 hücresine;
Kod:

AK5 hücresine;
Kod:

AI10 hücresine;
Kod:

AK10 hücresine;
Kod:

Yazınız.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    13.9 KB · Gösterim: 6
direk dosya üzerinde neden çalışmadınız anlamadım değer girince yüzde hesaplaması olmuyor.

Böyle mi istediniz..

Ekli dosyalar

• Kitap1 (4).xlsx
    13.8 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Deneyiniz.
AI5 hücresine,
Kod:

D15 hücresine,
Kod:
yeteri kadar sağa çekin.

Konuyu okuyanlar

Geri