• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Topla.Çarpım Formülü hata

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlar,

Ekran görüntüsü göndermiş olduğum P11 hücresinde bulunan topla.çarpım formülde neden hata alıyorum acaba?

=TOPLA.ÇARPIM(EĞER(Tablo47[Hisse Adı]=Tablo47[@[Hisse Adı]];1;0);(Tablo47[Alış Lot
(Adet)];Tablo47[Alış Fiyatı]))

Amacım Begyo nun adetleri ve alış fiyatlarını çarptırmak ama DEĞER hatası alıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

1703669580405.png

Çözüm
365 dizi formülleri tabloda çalışmaz. Bu nedenle, Verdiğim dizi formül tablo yapısında çalışmayacaktır.
Şu halde tablonun ilk boş kolonu olan N kolonunda N11 hücresine yazın. Kendisi dökülecektir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Eğer formülü ile denedim ama yine hata aldım.

=EĞER(Tablo47[Hisse Adı]=Tablo47[@[Hisse Adı]];TOPLA.ÇARPIM(Tablo47[Alış Lot
(Adet)];Tablo47[Alış Fiyatı];0))

1703670104525.png

Aynı sayfada yaptığınıza göre, sanıyorum, tablonun her bir satırı için istenecek... Tablo harici P kolonunda.
Eğer öyleyse,

P kolonuna dökülmeli olarak,
P kolonunda herhangi bir değer olmasına karşın P kolonunu komple silin. ve P11 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhabalar
Örnek dosya gönderilmesi durumunda daha doğru ve hızlı sonuç alabilirsiniz
aşağıdaki formülü denermisiniz (formüldeki D8 Begyonun olduğu hücre)
Kod:

Aynı sayfada yaptığınıza göre, sanıyorum, tablonun her bir satırı için istenecek... Tablo harici P kolonunda.
Eğer öyleyse,

P kolonuna dökülmeli olarak,
P kolonunda herhangi bir değer olmasına karşın P kolonunu komple silin. ve P11 hücresine
Kod:

Merhaba Sayın 52779 ,

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Ben formülü denemek için P kolonunda yapıyorum normalde ben bunu tablo içerisinde K sütununa uygulayacağım ama ayrıca formülün devamı olan ;

=ETOPLA(Tablo47[Hisse Adı];Tablo47[@[Hisse Adı]];Tablo47[Alış Lot
(Adet)])

Bu formülü senin yazdığın formüle böldürmem gerekiyor. Ekran daki Q sütununda ki formül seçime göre alınan lotları topluyor.

Yazdığın formül sonucu / bu formül olması gerekiyor ki ben ağırlıklı ortalama maliyeti bulayım.

1703672626635.png

365 dizi formülleri tabloda çalışmaz. Bu nedenle, Verdiğim dizi formül tablo yapısında çalışmayacaktır.
Şu halde tablonun ilk boş kolonu olan N kolonunda N11 hücresine yazın. Kendisi dökülecektir.
Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri