• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Topla Çarpım Fonksiyonuna Alternatif

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Liste sayfasında 4.satırdan başlamak üzere F sütununda deney adları,M sütununda Test Durumu(Olumlu-Olumsuz) ve O sütununda ise deney adedi sütunları bulunuyor.Olumlu veya olumsuz olarak girilen ilgili deney Deney Sayısı adlı sayfadaki A sütununda bulunup Onun karşısındaki aylardan olumlu olumsuz durumuna göre deney adedi ekleniyor.Bunu halihazırda aşağıdaki ilgili formülle yapıyorum ama 30 deney olmasına rağmen her bir işlem için 15 20 saniye bekliyor.Deney sayımın artacağınıda düşünürsek o zaman işleyemez hale gelir diye düşünüyorum.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodla ya da işimi görecek şekilde fonksiyon kısaltılırsa iyi olur.
Yardımcı olursanız sevinirim .Örnek dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• örnek.xlsm
    63.4 KB · Gösterim: 8
Dosya ekdedir, Tarih kısmı nereden belirlenecek belirtmemişsiniz ben Test bitiş tarihinin ayını referans aldım ...

Ekli dosyalar

• örnek.xlsm
    64.5 KB · Gösterim: 10
Dosya ekdedir, Tarih kısmı nereden belirlenecek belirtmemişsiniz ben Test bitiş tarihinin ayını referans aldım ...
Çok sağolun Sayın Artemis .Emeğinize sağlık...
Kusura bakmayın tarih kısmını unutmuşum.Ama doğru yapmışsınız.test bitiş tarihini alacaktım bende zaten.

Başka unuttuğum birşeyde O sütununda deney adedi kısmı, İlgili hücre eğer boşsa Deney adedini 1 olarak ,doluysa ilgili hücre değerini alsın istiyordum.Biraz uğraştım ama nereye ekleme yapacağımı bilemedim.

"O" Sütunu ile ilgili ilaveyi yaptım dosya Ekdedir ..

Ekli dosyalar

• örnek.xlsm
    65.6 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri