• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Teslimat yeşil Renklendirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

metegok

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
14
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekte halil hocamın hazırladığı rapor bulunmaktadır. Raporda yapılasını istediğim destek talebim var.

Raporda tarihlerde gerçekleşen saatler, hedef teslim saatine küçükse yeşil hedef teslim saatinden büyük olanların kırmızı olarak, boş olanların açık mavi tonunda renklendirerek çalışmaktadır

destek talebim ettiğim nokta, hedef teslim saatine eşit olanlarında yeşil olarak renklendirilmesi gerekiyor.

kod aşağıdaki gibidir.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

desteklerinizi talep ederim...

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• DataRaw son1.xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 3
  • Kargoesasörnek_hy7 (1) - Kopya.xlsb
    1 MB · Gösterim: 4
If RngDz(x, 1) <= RngDz(x, y) Then kısmındaki "="'i silip dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
kodları inceleyip anlamaya çalışmazsanız öğrenemezsiniz, sürekli yardım istemek zorunda kalıp boşa zaman kaybedersiniz.
lütfen yazılan kodları anlamaya, öğrenmeye çalışın anlamadığınız yeri sorun

Hocalarım destekleriniz için teşekkür ederim öncelikle, bir sorun oluştu = ise yeşil renklenen zamanında olarak sayılmalı ama olamadı nedense. yardımcı olabilir misiniz.

Halil hocam, en ufak bir bilgim yoktu bu konularda, fırsat buldukça bakıyorum anlamaya çalışıyorum ama hiç bilgi olmadığı için çok zor oluyor çok çok az şeylerde anlayıp ufak tefek yaptıklarım oldu ama internetten sayfanıza ve diğer sayfalara bakarak. Tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ederim daha fazla vakit ayırmaya çalışacağım öğrenmek için.

Ekli dosyalar

• örnkekran.docx
    56.1 KB · Gösterim: 1
uzun zaman geçtiği için tam hatırlayamıyorum ama kodlardan anladığım kadarıyla
F sütunu (hedef teslim saati) teslim edilmesi gereken saat
M sütunu ise teslim edilen saat değil mi ?
eğer 2 si eşitse yada M yani teslim edilen saat F yani teslim edilmesi gereken saat küçükse yeşil olmalı yani hedeften önce teslim edildi

bu durumda saatlere dikkat ederseniz hepsinde erken teslim edilmiş dolayısıyla yeşil olması normal değil mi?

manuel ekleyeceğiniz geç, erken ve eşit olan verileri yine manuel renklendirip ekler misiniz

Burda cells lerin önüne nokta ekleme unutulmuş galiba.
haklısınız hocam nokta eklemeyi unutmuşum, komutlar ilgili sayfadan çağrıldığı için sorun olmuyor ama başka bir sayfadan yada VBAdan çağrıldığında sorun çıkarabilir

doğrudur hocam,
M sütunu ise teslim edilen saat
EĞER 2 si eşitse yada M yani teslim edilen saat F yani teslim edilmesi gereken saat küçükse yeşil olmalı yani hedeften önce teslim edildi olarak yeşil olması doğru çalışıyor. yeşil olanlar zamanında olarak hesaplanmalı, ekli dosyaya göreceğiniz gibi ( renkle belirttim) yeşil olmasına rağmen geç olan hücreye hesaplanmış.

doğrudur hocam,
M sütunu ise teslim edilen saat
EĞER 2 si eşitse yada M yani teslim edilen saat F yani teslim edilmesi gereken saat küçükse yeşil olmalı yani hedeften önce teslim edildi olarak yeşil olması doğru çalışıyor. yeşil olanlar zamanında olarak hesaplanmalı, ekli dosyaya göreceğiniz gibi ( renkle belirttim) yeşil olmasına rağmen geç olan hücreye hesaplanmış.

Ekli dosyalar

1.1 MB · Gösterim: 2
  • DataRaw son1.xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 2
tam olarak anlaşılamadım galiba:
sadece kargo esas dosyasını ekleyin
elle değerleri girip kod çalıştıktan sonra hangi alanlar kırmızı hangi alanlar yeşil olacaksa elle renklendirip o dosyayı ekleyin
yani göndereceğiniz dosyada alanlar yeşil olması gerekiyorsa yeşil
kırmızı olması gerekiyorsa kırmızı olsun

bir de eklediğiniz dosyadaki açıklama ile sorduğunuz soru farklı
burada renk değişimi için sormuşsunuz, excel dosyanızda ise geç kaldı kodunun değişmesini istemişsiniz!

ekledim hocam , renk oldu ama hesaplama yanlış oldu bu kez o yüzden iki konu karıştı

Ekli dosyalar

1.1 MB · Gösterim: 2
merhabalar sorun sadece renklendirme ise koşullu biçimlendirme ile çözülmezmi acaba

renk için xRenkli yordamındaki kodu
Kod:
hesaplama için ise xVeriAl yordamındaki sorgu kodunu aşağıdaki gibi düzenleyip dener misiniz?
Kod:

Çözüm
merhabalar sorun sadece renklendirme ise koşullu biçimlendirme ile çözülmezmi acaba
aslında çözülebilir ama 2 sorun var
1 - sütun sayısı değişken renklendirilecek sütun sayısı 1 de olabilir 250 de
2 - koşullu biçimlendirme ile yapılınca çok fazla satır ve sütunda bilgisayarı kasabilir

hayırlı günler hocam, teşekkür ederim ellerinize sağlık...

rica ederim
iyi çalışmalar)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri