• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü TC Kimlik Numaralarını Çekme Hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli arkadaşlar paylaşmış olduğum çalışmanın farklı formatta olanını buradan paylaşmıştım ve veyselemrebey soruma çözüm üretmişti. Ancak çalışmamın formatı değişti. Yapmak istediğim şey VERİ sayfasındaki yıldızlı TC kimlik numaralarının tamamını yıldızsız olarak yine VERİ sayfasındaki TC kimlik no sütununun altına çekmek istiyorum. Bu tc kimlik numaraları ve isimler yıldızsız olarak GENEL LİSTE sayfasında mevcuttur. Listemde

59*******42ÖM** AY
59*******42EL** ŞE*

örnekteki gibi durumlarda mevcuttur. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler. NOT: Veri sayım 15 bin civarındadır.

Ekli dosyalar

• LİSTE.xlsm
    17.3 KB · Gösterim: 10
Söylediğim gibi 12=13 isim ve yıldızlı isim karakter sayısı

program karakter sayılarını farklı buluyor muhtemelen bizim göremediğimiz boşluk gibi birşey var trim ile deniyorum

program karakter sayılarını farklı buluyor muhtemelen bizim göremediğimiz boşluk gibi birşey var trim ile deniyorum
Anladım önümüzdeki günlerde 5 bin kişilik bir listede deneyeceğim inşallah bu sorunla karşılaşacağım veri sayısı az olur

çözeriz

sizede

bunu deneyin
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
soyismin arkasında boşluk varmış

sanırım başka sorun kalmadı

Sayın Adnan hocam hatalı ya da boş gelenlerde AdSoyad sonlarında boşluk var kodunuza trim ekler iseniz sorun ortadan kalkar.
Sayın murat_8181 AdSoyadlardan sonra boşlukları yok etmeniz yeterli

1665792949717.png

Ekli dosyalar

• DENEME (6).xlsm
    50.6 KB · Gösterim: 5
İlk dosyanızdaki veriler için test edilmiştir. İlk kodda 2 tane eksik getiriyor. Verilerde isimlerdeki * lar yanlış kodlanmış olduğu için.
İkinci kod yıldızları dikkate almadan sadece isim ve soyisimin başındaki 2 karektere bakarak çözüm üretiyor. Bu şekilde hepsi bulunuyor.
İlk önce ilk kodu kullanarak çözüm bulup, bulunamayanları ayırıp ikinci kodu çalıştırıp manuel olarak kontrol sağlarsanız daha sağlıklı sonuca ulaşırsınız.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri