• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü TC Kimlik Numaralarını Çekme Hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli arkadaşlar paylaşmış olduğum çalışmanın farklı formatta olanını buradan paylaşmıştım ve veyselemrebey soruma çözüm üretmişti. Ancak çalışmamın formatı değişti. Yapmak istediğim şey VERİ sayfasındaki yıldızlı TC kimlik numaralarının tamamını yıldızsız olarak yine VERİ sayfasındaki TC kimlik no sütununun altına çekmek istiyorum. Bu tc kimlik numaraları ve isimler yıldızsız olarak GENEL LİSTE sayfasında mevcuttur. Listemde

59*******42ÖM** AY
59*******42EL** ŞE*

örnekteki gibi durumlarda mevcuttur. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler. NOT: Veri sayım 15 bin civarındadır.

Ekli dosyalar

• LİSTE.xlsm
    17.3 KB · Gösterim: 10
örneğiniz ekte
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• LİSTE (1).xlsm
    21.5 KB · Gösterim: 3
Adnan bey yardımlarınız için öncelikle teşekkürler. Aşağıdaki benzer örneklerde sorun çıkıyor. Diğerlerinde ise sorun yok. Örneğin Ümit Uzun isimli personele Ümit yaşar demirin tc kimlik numarası geliyor. Benim paylaştığım örnek listemde örneğin ÜMİT YAŞAR DEMİR isimli personeli kodlarken ÜM** YA*** DE*** şeklinde örneklemişim. Bana gönderilen listede ise aynı isim ÜM******** DE*** şeklinde kodlanmış. Bunu sizin makronuzu kullandıktan sonra tespit ettim. Yani Ümit ve yaşar birleştirilmiş birleştirilirken iki isim arasındaki boşluğada "*" karakter konularak birleştirilmiş. Üç karakterli isimlerin hepsi bu şekilde. Sanırım hatalı gelmesi bu yüzden.
10741852956ÜMİT UZUN
10852951556ÜMİT YAŞAR DEMİR

Kodda hata yok denemesini yaptım ve isimleride değiştirmedim. Hata olan kısmı her iki sayfada da kontrol ediniz

Kodda hata yok denemesini yaptım ve isimleride değiştirmedim. Hata olan kısmı her iki sayfada da kontrol ediniz
Adnan bey anlattığım sorunu yazmış olduğunuz kodla örnekledim

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    50.1 KB · Gösterim: 2
Anladım böyle bir ihtimali düşünmemiştim. Aradaki yıldızlar ile ismi oluşturan harf sayıları aynı mı ? Yani Ümit uzingil yaşar ismi Üm** Uz**Ya şeklindemi

Anladım böyle bir ihtimali düşünmemiştim. Aradaki yıldızlar ile ismi oluşturan harf sayıları aynı mı ? Yani Ümit uzingil yaşar ismi Üm** Uz**Ya şeklindemi
ÜMİT UZUNÇİL kodlaması ÜM** UZ***** şeklinde
ÜMİT YAŞAR BAKAR kodlaması ÜM******** BA*** şeklinde yani her bir harf ve boşluk bir yıldız olacak şekilde isim ve soy isim arasında bir boşluk var ama yıldız yok

tamam anladım hemen bakayım sigaradan sonra

kodu kopyala diğerlerini sil ve yapıştır
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    50.1 KB · Gösterim: 0
hata veren isimleri ve tc yi yazarmısın doğru olarak

olmaz tabii. Numaraları yanlış yazmışım
And Len(dizig(i, 1)) = Len(dizi(j, 2)) yerine
And Len(dizig(i, 2)) = Len(dizi(j, 3)) olması gerekirdi.
ayrıca AHMET METE KORKMAZ da bir yıldız eksik

problem var mı

gelmeyenlerin yıldızlarını sayın hatalıdır. AHMET METE KORKMAZ dada boş gelmişti

hatalı isim ve tc leri dosya ile gönderin kontrol edeyim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri