• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü tarihe göre liste alma ve sayfaya aktarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

BERKBABA44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
67
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Ekte yardımınıza sunduğum dosyanın "L" sütununda tarihler mevcut.
Form üzerinde comboboxta seçim yapılan aya göre "L" sütununda bulunan tarihler arasında
Comboboxta seçilen aydan bir önceki ayın 15' i ile Seçilen ayın 14' ü arasında olanları Listboxta listelemek ve AKTAR butonu ile de Sayfa2' ye başlıkları ile birlikte aktarmak istiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

Örnek : (Listboxta listelenecek veriler)
1 - ComboBox ile seçilen ay Ocak ise << bir önceki yılın Aralık Ayının 15' i seçilen ayın 14' ü arası olan tarihler
2 - ComboBox ile seçilen ay Şubat ise << bir önceki Ocak Ayının 15' i seçilen ayın 14' ü arası olan tarihler
3 - ComboBox ile seçilen ay Mart ise << bir önceki Şubat Ayının 15' i seçilen ayın 14' ü arası olan tarihler
2 - ComboBox ile seçilen ay Aralık ise << bir önceki Kasım Ayının 15' i seçilen ayın 14' ü arası olan tarihler

Ekli dosyalar

• tarih aralığındaki personeli aktar.xlsm
    23.8 KB · Gösterim: 15
1.12019
5.1.2020
6.1.2021 tarihleri ocak ayı seçildiğinde 3 kayıtta listeye dolacak sayfaya aktarılacak mı

Merhaba.
Eğer içinde bulunan yıl için geçerliyse alttaki kodu kullanabilirsiniz.

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodda ufak mantık hatası olmuş.

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
4.mesajdaki kod güncellendi.
Kolay gelsin.

Ramazan (Fıtır) Bayramınız Mübarek Olsun. Allah (c.c.) nice bayramlara eriştirsin.
Refaz hocam, programda yıl kısmını bir yıl geriye alabilmemiz mümkün mü? Onun haricinde bir sıkıntı yok.
Yardımınızı esirgemediğiniz için Adnan, Refaz ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sizinde abey.
Ocak için ve başka bir ay için sayfada nasıl sonuç olacak bunu sayfada gösterebilir misiniz?

Refaz Hocam dosyada bulunan L sütunu bir yıl geriden işlem yapması gerekli.
Örnek : 2022 yılındayız ama L sütununda 2020 yılı esas alınacak. Ay kısmı ise zaten combobox ile seçilebiliyor.
Ocak ayına özel olmak üzere
L sütununda ki yıl kısmı 2021 ise ocak ayı için 2020 Aralık 15 - 31 arası
L sütununda ki yıl kısmı 2022 ise ocak ayı için 2021 Aralık 15 - 31 arası
Eğer kod yazma fazla zamanınızı alacaksa hiç uğraşmayın. Bayram günü zamanınızı almayayım

Şuan zaten zamanımyok meraktan sormuştum anlamak için.
İk mesajda ayın 14 ü yazmıştınız şimdi 15-31 hangisi olacak.Yazdığım kod heralde 14 için ayarlıydı.

Abey yardımcı olabilmem için ilk mesajınızdaki dosya için Ocak için başka bir sayfada sonucu listeletin.Yoksa hindi gibi düşünüp duruyorum ne yapılacak diye.
Dediğimi yaparsanız yardımcı olabilirim değilse konuyu anlamadığım için yapamam yada başka arkadaşlar yarımcı olurlar.

Meraktan sordum ve zamanım yok dediğiniz için sustum. Kusura bakmayın.

Refaz hocam
Kamu kurumunda terfi bir yıl geriden gelir ve maaş dönemi içerisinde çalışır.
ComboBox da seçilen aya göre bir örnek verecek olursam
1 - L sütununda ki tarih 11.05.2021 ise L sütununda 15.04.2021 - 14.05.2021 tarih aralığını arayacak. Bu aralıkta kim var ise Listboxa getirecek. Aktar butonu ile de diğer sayfaya aktaracak.
2 - L sütununda ki tarih 11.01.2021 ise L sütununda 15.12.2020 - 14.01.2021 tarih aralığını arayacak. Bu aralıkta kim var ise Listboxa getirecek. Aktar butonu ile de diğer sayfaya aktaracak.
3 - L sütununda ki tarih 11.12.2021 ise L sütununda 15.11.2021 - 14.01.2022 tarih aralığını arayacak. Bu aralıkta kim var ise Listboxa getirecek. Aktar butonu ile de diğer sayfaya aktaracak.

Sorunuzu anlayabilmek zor. Tekrar soruyorum
ocak ayı seçildi diyelim
18.01.2020 tarihi yazılı ilgili aralığı biliyoruz. İşte sorun burada başlıyor. 18.01.1998 tarihli başka bir kayıtta alt tarafta var bu iki kayıt aynı anda mı listeye doldurulacak

Refaz Hocam size de kolay gelsin. En azından hindi gibi düşünmekten kurtuldunuz.
Adnan abi, bayağı karışık gibi görünüyor haklısın. Birde benim anlatmam sıkıntılı olunca iki kat karışık oluyor.
1 - Userformda combobox ile ay seçildi.
2 - Sayfada 2021 yılı içinde seçilen ayın 14 ' ü bir önceki ayın 15' i aralığına uyan kim var ise Listbox da listelenecek.
3 - Sadece Ocak ayı olursa 2020 yılı aralık ayına Aralık Ayı olursa 2022 Ocak ayına bakıyoruz.
4 - 14' üncü mesajda belirttiğiniz 1998 yılı ve geçmiş yıllar ile işimiz olmayacak.

ben hala anlayamadım. En güzeli sizin gönderdiğiniz örnek üzerinden gitmek. userform ile OCAK ayını seçtik diyelim. Siz bana hangi tarih veya tarihlerin listeye aktarılacağını el ile belirleyiniz. Aktar ile hangi kayıtın ne şekilde aktarılacağını belirleyiniz. Daha kolay anlaşacağız

el ile belirleyiniz.
Şimdiye kadar bu yapılsaydı çözülmüştü ve bunca yoruma gerek kalmamıştı bence :)
Önceden 2 kere yazdım bunu ama o şekilde dosya eklenmediği için vazgeçtim ben çünkü kod yazacağız olmayacak tekrar tekrar tekrar aynı olacak.

Haklısınız. Ben de takip ettim. Seçim yıla gelince her şey karışıyor.

taziyemizden dolayı cevap veremedim özür dilerim. Hakkınızı helal edin

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri