• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tarih Toplama İşlemi İle İlgili

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

canckr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhabalar. Yapmak istediğim işlem, belirli bir tarih ve zamana (örneğin: 31.03.2023 10:00) belirli bir dakika (600 dk gibi) eklediğim zaman bana bitiş tarihini ve zamanı veren bir denklem kurabiliyorum (Yani 31.03.2023 20:00 sonucunu alabiliyorum). Buraya kadar bir sorun yok. Ancak benim istediğim akşam saat 18:00'dan sonrasını yarın saat 08:00'e eklemesi (Yani sonucun 01.04.2023 10:00 olarak vermesi).

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• deneme.xlsx
    9 KB · Gösterim: 10
tam oldumu bilemedim ama
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

rica ederim)
iyi çalışmalar

Çözüm olarak işaretlediğiniz formülde 900+ dk yani saat 24 ü geçtiğinde hata verecektir. Patron un önermiş olduğu formülü kullanın.

Çözüm olarak işaretlediğiniz formülde 900+ dk yani saat 24 ü geçtiğinde hata verecektir. Patron un önermiş olduğu formülü kullanın.
ŞİMDİ ONUNLA UĞRAŞIYORDUM. PATRONUN VERDİĞİ ÇÖZÜMÜ KULLANDIĞIMDA DA YARIN AKŞAM 18'DEN SONRA BİR SONRAKİ GÜNE GEÇİRMİYOR :/ ONA NASIL ÇÖZÜM BULABİLİRİZ ACABA

Formül işinden çok anlamam, daha kısa yolu vardır mutlaka.
Kod:

Kod:
Sen bir sihir

Kod:
Sen bir sihirbazsın :eek: Nasıl yaptın? Formülünü anlamadım bile ama yine de yazdım. Sonuç her günde doğru çıkıyor :eek:

Kod:
Sizden son bir ricam olacak. Ben 18:00 saati yerine 21:00 saati gibi farklı saatler yazmak istediğim zaman bu formülde neleri değiştirmem gerekecek. Yani formülün mantığını anlayamadığım için çözüm üretemiyorum.

ekte biraz formülü açtım

Ekli dosyalar

• dakikaEkle.xlsx
    8.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
teşekkürler sayın veyselemre hatamı şimdi fark ettim
aşağıdaki kodu dener misiniz?
Kod:
Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri