• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tarih Formatı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bulentkars

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
66
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Reisimde Görüldüğü gibi tarih formatı gg.aa.yyyy olarak görünüyor, ancak hücrelerin üzerine gelip F2 yaptığımda istediğim formata dönüşüyor. Bunun için sadece 1. satır için B1 ile en son sağa doğru olan tarihleri F2 gibi nasıl gg-aa formatına çevirebilirim. Yardımcı olabilirseniz Sevinirim. Şimdien Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Tarih Format.JPG
    Tarih Format.JPG
    82.6 KB · Gösterim: 13
merhabalar
hücre biçimlendirme işinizi görürmü
1665420480853.png

Malesef tüm yolları denedim olmuyor. Ancak hücre üzerinde F2 yapıp enter yaptığımda düzeliyor.

Aşağıdaki kodu ilgili sayfanın kod modülüne yapıştırn B2 hücresinin üzerinde sağ tıklayın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba,

Dediğiniz şekilde yaptım olmadı, her hücrenin üzerine gelip F2 yaptığımda format değişiyor, ben bunu tek te ve sayfanın kod modülünden yapmak istemiyorum, ayrı bir makro olacak, çalıştırdığım zaman b1: ile sağa doğru il surundaki tarih formatını "dd-mm" yapmasını istiyorum. Teşekkürler

Merhaba,

Yapıyorum olmuyor, bu işin makro ile çözümü gerek

Merhaba bulentkars forumda yeni değilsiniz.. sorularınızı neden örnek excel dosyası hazırlayıp sormuyorsunuz. Hem böylece sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışanların dosya üzerinde deneme fırsatı olur daha net sonuçlar olur.

Merhaba,
Ben sorun anlaşılır diye dosya paylaşmadım, Kusura bakmayın. Dosya ekte yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Tarih Formatı.xlsm
    31.8 KB · Gösterim: 10
Hücre biçimini aşağıdaki ile değiştirip dener misiniz...
gg-a;@

Dosyanız ayarlarında bir sorun var, başka dosyada çalışan yazdığım makro, sizin dosyanızda çalışmıyor.

mozuer sizin öneriniz de sonuç vermedi.​

Sizin dosyanızda yeni bir sayfa ekledim, o sayfada çalışıyor.

Ali Cimri Bey,
Yeni sayfa ekledim olmadı, sizden ricam sizin yaptığınız dosyayı paylaşabilir misiniz..

Ah_Ozet_Tablo() makronuzdaki ilgili alanı aşağıdaki gibi değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
"Özet Tablo" ve "Örnek Sonuç" sayfalarını Özet Tablo olarak mı oluşturdunuz

Yada veriler, özet tablodan mı kopyalayıp yapıştırıyorsunuz.

Sayın Balta,

Çok teşekkür ederrim. Elinize emeğinize sağlık, tam istediğim gibi olmuş,

Alicimri Bey
Sizede çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Evet yaptığım denemelerde özet tablodan kopyalayıp yeni bir sayfaya yapıştırınca bu sorun oluşuyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri