• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Takvime Birkaç Ayar Yapmam Gerekli

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

emre_44

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar elimde bir takvim var bunu geliştirmek için birkaç fikre ihtiyacım var. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Dosya ekte olup açıklamaları oraya yazdım.

Ekli dosyalar

• TAKVM.xlsx
    12.8 KB · Gösterim: 9
Merhaba, yaptık, Amaç nedir? excel'in kendi takvim şablonu var.+

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
excel şablonundan bir formül şubat 1 için

Ekli dosyalar

• Akademik takvim1.xlsx
    31.8 KB · Gösterim: 4
Merhaba, yaptık, Amaç nedir? excel'in kendi takvim şablonu var.+

=GünlerVeHaftalar+TARİH(TakvimYılı;2;1)-HAFTANINGÜNÜ(TARİH(TakvimYılı;2;1);(HaftaBaşlangıcı="Pazartesi")+1)+1

excel şablonundan bir formül şubat 1 için
Hocam dosyayı atar mısın sana zahmet ben formülü uyguladığımda hata veriyor ?

Yapılmak isteneni tam anlamadım ama madem ofis 365 kullanıyorsunuz. Pratik olarak Aşağıdaki formülü misal D23 hücresine yazın. Ay ve yıla göre Otomatik olarak dökülür.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yapılmak isteneni tam anlamadım ama madem ofis 365 kullanıyorsunuz. Pratik olarak Aşağıdaki formülü misal D23 hücresine yazın. Ay ve yıla göre Otomatik olarak dökülür.

Kod:
Hocam yapmak istediğim sürekli pazartesiden pazara bir döngü yakalamak. Mesela ocak ayı çarşamba günü bitiyor. Ben bunu 4 şubata kadar öteleyip pazara denk getirmek istiyorum. Şubatın ise 5 şubattan başlamasını istiyorum. Bu döngü böyle devam etmeli...

Sn. emre_44 ;

** #2 nolu msjda dosya yüklü zaten. Farketmediniz sanırım !!!

** #4 nolu msjdaki formülü denediniz mi ? İhtiyacınıza göre farklı mı çalıştı ?

** Ofis 365 mi kullanıyorsunuz ?

Sn. emre_44 ;

** #2 nolu msjda dosya yüklü zaten. Farketmediniz sanırım !!!

** #4 nolu msjdaki formülü denediniz mi ? İhtiyacınıza göre farklı mı çalıştı ?

** Ofis 365 mi kullanıyorsunuz ?
=GünlerVeHaftalar+TARİH(TakvimYılı;2;1)-HAFTANINGÜNÜ(TARİH(TakvimYılı;2;1);(HaftaBaşlangıcı="Pazartesi")+1)+1

Bu çalışmıyor hocam office 365 son sürüm kullanıyorum.

4 nolu formül çalışıyor ama eksik çalışıyor ayın 4 ü pazar günü orada bitmesi lazım. 4 inden devam ediyor...

Ocak ayını seçince 4 şubata kadar olanı görünecek 4 şubattan sonrası görünmeyecek ve ŞUBAT ayını seçince de 5 şubattan itibaren başlayacak kısımları....Formül ile yapılabilir mi tam emin değilim bulabilirsem bir çözüm yazarım ama dediğiniz döngülü hususlar belki makro ile yapılabilir. Makro ile ilgili arkadaşlardan çözüm önerisi gelebilir..

Teşekkür ediyorum.
Yardımcı olabildiğimize sevindim.
Allah her şeyi gönlünüze göre versin...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri