Çözüldü tabloda donma ve kasma sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yalkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
merhaba, ekte kendime göre yaptığım gayet kullanışlı stok tablom var, tek sorunum ürün Giriş/Çıkışlarında çok yavaş çalışıyor zaman kaybı oluyor ben seri bir şekilde girmek istiyorum,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• DEPO.xlsx
    1.3 MB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhaba düzenleme yaptım aralıkları 400 gibi yaptım dilerseniz kendinize göre farklı aralıklarla da değişebilirsiniz. İnceleyiniz.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,420
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba Formüllerde kullandığınız referans aralıklarını F:F K:K veya C2:O1048576 gibi çok büyük aralılar şeklinde değil de F3:F300 gibi 300 500 1000 gibi kısıtlı aralıklar kullanmanız çalışma dosyanızı daha hızlandıracaktır. Çünkü formüller kısıtlı aralık değilde tüm aralılar için gereksiz tarama yapıp yavaşlatır. Tüm sayfalarınızda formüllerinizi bu şekilde güncellerseniz daha iyi olur.

yalkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba Formüllerde kullandığınız referans aralıklarını F:F K:K veya C2:O1048576 gibi çok büyük aralılar şeklinde değil de F3:F300 gibi 300 500 1000 gibi kısıtlı aralıklar kullanmanız çalışma dosyanızı daha hızlandıracaktır. Çünkü formüller kısıtlı aralık değilde tüm aralılar için gereksiz tarama yapıp yavaşlatır. Tüm sayfalarınızda formüllerinizi bu şekilde güncellerseniz daha iyi olur.
valla işlemi nasıl yapacağımı açıkcası bilmiyorum yardımcı olursanız sevirnirim yeniden gönderiyorum

Ekli dosyalar

• DEPO-FM.xlsx
    1.3 MB · Gösterim: 3

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,420
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba düzenleme yaptım aralıkları 400 gibi yaptım dilerseniz kendinize göre farklı aralıklarla da değişebilirsiniz. İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

• DEPO.xlsx
    1.2 MB · Gösterim: 5
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar