• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru tablo yardımı

kabo54

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Bir excel tablosu hazırlamak istiyorum ama bu konularda acemiyim sizlerden ricam ekteki tabloda satıra geldiğimde otomatik renklendirilmesi ve bir kaç formül ekleyerek işimin kolaylaştırılması
yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• çalısma.xlsx
    10 KB · Gösterim: 3
Merhaba; Dosyanızı indirmedim fakat işlemi siz kendiniz yapabilirsiniz, zira çok basit olacaktır. Adım adım anlatayım size.
1- Aşağıda ki formülü kopyalayın.
2- Uygulamak istediğiniz bütün Sayfa/Tablo artık hangisiyse tamamını seçin (Örneğin "A1" hücresine tıklayıp "CTRL+A" yapabilirsiniz)
3- Excel üst menülerinden "Giriş" menüsünün içerisinde bulunan "Koşullu Biçimlendirme" kısmına tıklayın.
4- Açılan pencereden "Yeni Kural" seçeneğine tıklayın ve açılan ekranda "Biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan" seçeneğini seç.
5- Formülü "Bu formül doğru olduğunda değerleri biçimlendir:" yazısının altında ki kutucuğa yağıştır.
6- "Biçimlendir" seçeneğine tıklayıp eğer seçtiğin hücreye geldiğinde hangi renk yada yazı dipi oluşsun istiyorsan o şekilde isteğine göre biçimlendir.
7- İşlemleri bitirdiğinde "Tamam" butonuna tıkla.

Kolay gelsin.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

F9 ile seçtiğin satırı yenileyerek işlemleri göstere bilirsin. Eğer ki işlemleri otomatikleştirmek istiyorsan Excel dosyanı ".xlsm yada .xlsb" uzantılı olarak farklı kaydetmelisin.

1- Yeni dosya uzantılı dosyanı aç.
2- Açılan VBA penceresinin Sol tarafında Bu formülün çalışmasını istediğin sayfayı seç
3- Sağda ki açılır pencerelerden "General" yazan yere tıkla ve "Worksheet" seçeneğini seç,
4- Buranın da sağ tarafında bulunan "Declarations" yazan yere tıkla ve "SelectionChange" seçeneğini seçtiğinden emin ol.
5- Private Sub ve End Sub yazan yerlerin arasında kalan satıra
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
yaz.
6- Ekranın üst sol tarafında bulunan "Kaydet" kısmına tıkla.

Uyarmam gerekir ki Exceli yavaşlatabilir biraz. Kullanım sıklığına ve alanına bağlı olarak.
Kolay gelsin.

Tam kod şu şekilde olabilir. Kopyala ve yapıştır işlemini açabilmen adına.

C#:

hata alıyorum sizden ricam formüllü şekilde verebilir misiniz teşekkürler

Ekli dosyalar

• 111.png
    111.png
    117.6 KB · Gösterim: 6
Makrolu alternatif.

Ekli dosyalar

• çalısma.xlsm
    16.2 KB · Gösterim: 4
bu exele işleyip kodu geri gönderme sansınız varmı lütfen

Ekli dosyalar

• calısma.xlsx
    9 KB · Gösterim: 1
Hayırı tıklayın ve xlsm formatında kaydedin.

Konuyu okuyanlar

Geri