• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sütun atlatarak toplama formülü

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
42
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Tablom F7 AC7 aralığında aşağı doğru inmektedir. F7 den başlayarak birer satır altatıp kümülatif toplam almak istiyorum. Forlülle yardımcı olurmusunuz, teşekkürler.

Çözüm
Tablom F7 AC7 aralığında aşağı doğru inmektedir. F7 den başlayarak birer satır altatıp kümülatif toplam almak istiyorum.
EG7 satırından itibaren F7 AC7 sütunları arasında ocak ayına, Şubat ayına, Mart ayına Aralık'a kadar olan kümülatif toplamları yaptırmak istedim.
(Aylık Kümülatif Netton toplamını Nettona, Vagon Sayısı toplamını Vagon Sayısına toplatmak istiyorum)
önce satır atlanacak diyorsunuz sonra sütun atlamaktan bahsediyorsunuz.
Bu ne yaman çelişki.
Neyse;
sütunları toplatsanız işinizi görmüyor mu?
EG7'ye yapıştırıp sağa doğru çekin.
İsteğiniz başka birşey ise 5 satırlık ve 3 aylık verileri elle yazıp,
açıklamasıyla birlikte dosyayı ekleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba;

Ekteki gibi (Yrd.sütun kullanarak) olabilir. Ayrıca değişik çözümlerde olabilir.
Deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Ergün-tek sayılı satır verilerini toplama.zip
    2.1 KB · Gösterim: 4
Alternatif.

Ekli dosyalar

• Topla.xlsx
    11.6 KB · Gösterim: 3
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Konuyu tam olarak anlatamadım, Dosyayı ekledim. Tam olarak yapılmak istenen;
EG7 satırından itibaren F7 AC7 sütunları arasında ocak ayına, Şubat ayına, Mart ayına Aralık'a kadar olan kümülatif toplamları yaptırmak istedim.

(Aylık Kümülatif Netton toplamını Nettona, Vagon Sayısı toplamını Vagon Sayısına toplatmak istiyorum)

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    1.3 MB · Gösterim: 4
Tablom F7 AC7 aralığında aşağı doğru inmektedir. F7 den başlayarak birer satır altatıp kümülatif toplam almak istiyorum.
önce satır atlanacak diyorsunuz sonra sütun atlamaktan bahsediyorsunuz.
Bu ne yaman çelişki.
Neyse;
sütunları toplatsanız işinizi görmüyor mu?
EG7'ye yapıştırıp sağa doğru çekin.
İsteğiniz başka birşey ise 5 satırlık ve 3 aylık verileri elle yazıp,
açıklamasıyla birlikte dosyayı ekleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri