• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü SUM fonksiyonu #değer hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nunu446

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba.

SUM(A1+B1) u fonksiyon bir gün çalışıyor, fakat sabah exceli açtığımda DEĞER# hatası veriyor. Bu fonksiyon makro ile yazılmıştır. Son 2 gün böyle oldu, neyi değiştirdim, ne yaptımsa bilemedim.

Merhaba.

SUM(A1+B1) u fonksiyon bir gün çalışıyor, fakat sabah exceli açtığımda DEĞER# hatası veriyor. Bu fonksiyon makro ile yazılmıştır. Son 2 gün böyle oldu, neyi değiştirdim, ne yaptımsa bilemedim.
SUM() yaptıktan sonra içeride A1+B1 yapmanıza gerek yok. Ayrıca #DEĞER hatası toplama yaptığınız hücrelerdeki rakamsal ifadelerde bir hata olduğunu bildirir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

SUM() yaptıktan sonra içeride A1+B1 yapmanıza gerek yok. Ayrıca #DEĞER hatası toplama yaptığınız hücrelerdeki rakamsal ifadelerde bir hata olduğunu bildirir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bunu yaptığımda tarih olarak 00.01.1900 gösteriyor

Dosya bu

Ekli dosyalar

• 2.Xərc Nezaret 1.1 - aprel.xlsm
    331.7 KB · Gösterim: 9
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın @nunu446 göremediğimiz excel dosyasında nasıl işlem yapmamızı bekliyorsunuz?

Ayrıca "dosya bu" da problem yaşadığınız yer neresi?
dosya makrolu açıldığı zaman 2 seçenek var - 1 -cini seçtiğiniz zaman form çıkıyor ve tarihi oraya yazıyorum, otomatik excele işliyor, 2-cini seçtiğiniz zaman var olan excel dosyasına erişmiş olursunuz

Umarım probleminiz çözülür, ilgilenen arkadaşlar çıkacaktır. Kolay gelsin.

Selamlar
Borçlar sayfanızdaki A sütunundaki tarihleri kontrol ediniz.
Ekran Alıntısı.JPG

Sorunu halletdim, her kese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• 2.Xərc Nezaret 1.1 - aprel.xlsm
    337.4 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Borçlar sayfasında A sütunundaki hata veren tarihler girilirken aralara nokta koyulmamış hata oradan kaynaklanıyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri