• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü stok güncelleyememe hakkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

byciho

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba hangi formül vs. kullanacağımı bulamadım isteğim aşağıdaki şekildedir. Yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkür ederim.

HER AYAKKIBIDAN ÇEŞİTLİ RENK VE NUMARALAR VAR BANA SADECE HANGİ AYAKKABI NUMARASINDAN
KAÇTANE VAR İSE SARI İLE OLAN BÖLGEYE ATMASINI İSTİYORUM.

sanırım 6000 civarı satır var.

Ekli dosyalar

• Sor.xlsx
    119.5 KB · Gösterim: 6
Merhabalar E2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp sağa doğru sürükleyiniz. Dosyanız ektedir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alternatif

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Sor.xlsx
    120.2 KB · Gösterim: 3
Hocam ilginize öncelikle çok teşekkür ederim.

Fakat soruyu tam olarak soramamış olabilirim. Şu şekilde düzeltmeye çalışıyorum. ayakkabı isimleri aynı( birden fazla 10 kadar olabilir )
fakat numaraları farklı , Ayakkabı ismine göre ve numaraya göre arama yapacak vs. Sarı sütünlarda ki başlıkta bulunan ayakkabı isminin karşısına ilgili ( sarı sütündaki ayakkabı numarasının altına stok miktarını yazacak.

Dosyayı anlaşılır hale getirmeye çalışıp tekrar yüklüyorum.

ilginize teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Sor.xlsx
    26.4 KB · Gösterim: 4
Sayfa 2 de özet stok tablonuzu yaptım. A sütununda tüm ayakkabı modellerini benzersiz şekilde yaptım. B2 ye aşağıdaki formülü yazıp sağa ve aşağı sürükleyip tabloyu doldurdum. A sütununu benzersiz şekilde yapmak için de en pratik çözüm sayfa 1 deki tüm A sütunu verilerini kopyalayıp Sayfa 2 ye yapıştırdıktan sonra Veri menüsünden yinelenenleri kaldır yapın sadece benzersizler kalır.

Kod:

Ekli dosyalar

• Sor.xlsx
    181.6 KB · Gösterim: 5
Dener misiniz

Ekli dosyalar

• Ayakkabı Stok.xlsx
    227.1 KB · Gösterim: 6
Hocam olmuş gözüküyor. Ben bunu akşam iyice bir inceleyeceğim. Çok zor olduğunu düşünüyorum. Ellerinize kollarınıza sağlık.

Hocam olmuş gözüküyor. Ben bunu akşam iyice bir inceleyeceğim. Çok zor olduğunu düşünüyorum. Ellerinize kollarınıza sağlık.
Hocam stok listemi size mail atsam makro yapabilirmisiniz. Ben özel özet tablo yapamadım. Tüm Stoklarımı atsam bana makrosunu yapabilirmisiniz.

Hocam stok listemi size mail atsam makro yapabilirmisiniz. Ben özel özet tablo yapamadım. Tüm Stoklarımı atsam bana makrosunu yapabilirmisiniz.
dosyanızı buraya ekleyin elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım

Makrolu çözüm dener misiniz.
5 nolu mesajdaki dosyaya göre düzenlendi.
Kolay gelsin.
Kod:

Ekli dosyalar

• Ayakkabı Stok_mkr.xlsm
    219.7 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri