• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Statusbar(Userform) yazı renk

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,997
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.
Userformdaki statusbarın yazı rengi değiştiren kodları bilen var mı?

Arkaplan renk değiştirme kodunu buldum ama yazı için bulamadım.

iş görmedi mi

Denemedim ama okudum progresbar ile ilgili heralde.

Bir deneyeyim.Bir sürü kod olunca denememiştim.Arkaplan kodu 2 yada 3 satırlıktı.

Boşa kürek kodları denemekten.Neyin ne olduğu belli değil orda.

Neyse bu konuda heralde çözülmeyecek.
Ben bulup düzenlediğim statusbarın arka plan renk kodunu ve dosyayı paylaşayım belki birine lazım olur ama 64bitte çalışırmı bilmem ptrsafe ekledim yinede.
Altta zaten açıklamalı kodda 3 adet örnek.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• statusbar(userform) renk degistirme.xlsb
    22.3 KB · Gösterim: 12
Konuyla alakasız ama,statusbara ekleme yapabilirmiyiz?

Örneğin ek bir yazı gibi. Ya da uyarı gibi. Hatalı giriş varsa status barda uyarı versin gibi.

Küçük bir örnek yapabilirmisiniz Refaz hocam?

Örneğin butona tıklayınca bir uyarı versin orada.

Abey uyarı sadece yazı olarsk çıkar mesaj kutusu gib olmaz.En iyi özelliği bence tarih ve saat kısmını otomatik güncellemesi kod ile uğraşmadan.Kod ilede yapılır ama gereksiz çalışır saat ve tarih için bence.Bilmiyorum anlatabildimm.

Bana şu lazım aslında. Hata olduğunda statusbarda uyarı almak istiyorum. Daha önce baktım biraz fazla bilgi yok hakkında. Şimdi denk gelmişken sorayım dedim.

Belki registieren yapmanız gerekebilir abey yada 64bit ile alakalıda olabilir.
Bir bakayım registieren oluyormuymuş böyle birşey aynı takvim ve listview gibi.

Alttaki linkte almanca sormuşlar aynı durumu.
2.Mesajdaki 3.linke tıklayın orda açıklama ve dosyalar var gerekli.

Yaptım userform hiç açılmıyor :)

Olanıda bozdum :)

Düzenleme: Userformu aktif ettim tekrar. Lakin gifteki ayar bölümüne girerken yine aynı hata :(

Son düzenleme:
Yaptım userform hiç açılmıyor :)

Olanıda bozdum :)

Düzenleme: Userformu aktif ettim tekrar. Lakin gifteki ayar bölümüne girerken yine aynı hata :(
O ayar olayıda ayrı bir konuydu :)
Zamanında denk gelmişti bir bakayım arşive.

Zamanında bir youtubeden izleyip arşivlemiştim belki siz yapamayabilirsinizde biraz karışık.
Önce dosyadaki açıklamayı okuyun ve uygulayın.Yamamazsanızsa açıklamadaki videoyu izleyim ama portekizce :)

Ben size birde kod ile yapayım bari o özelliklere tıklamanıza gerek kalmaz ama yapabilirseniz listview gibi nesnelerede aynı taktik uygularsınız uğraşmadan.

Ekli dosyalar

• Toolbar registieren yapma.7z
    59.2 KB · Gösterim: 7

Konuyu okuyanlar

Geri