• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Standart Sapma Ve İndis Hesaplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

muhammethezer

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Değerli Arkadaşlar,
Yapmak istediğim işlem için sizden yardım rica ediyorum.
İl adı ve ilçe adı seçiminde alt kısımda bulunan BölgeAd, İlçeAd kısmında da seçime göre verilerin süzülerek ekrana getirmek istiyorum.
Yapmak istediğim işlem AnaSayfa!G1 hücresinde seçilen ilçe ismine göre hızlı filtre oluşturmak.

=FİLTRE('AnaSayfa'!A7:N5000;('AnaSayfa'!A7:A5000='AnaSayfa'!C1)*('AnaSayfa'!B7:B5000='AnaSayfa'!G1))

Office365 de filtre fonksiyonu office 2016 da olmadığı için aşağıdaki gibi formül hata vermektedir.

{=_xlfn._xlws.FILTER(AnaSayfa!A7:N5000,(AnaSayfa!A7:A5000=AnaSayfa!C1)*(AnaSayfa!B7:B5000=AnaSayfa!G1))}

Teşekkür ederim.

-Şirkette kullandığım bilgisayarım Office 2016, Şahsi bilgisayrımda Office 365 kullanmaktayım.

Örnek dosya boyutu ndeniyle link paylaşmak zorunda kaldım.

B2 ye yapıştırıp aşağı ve sağa doğru çekiniz:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

B2 ye yapıştırıp aşağı ve sağa doğru çekiniz:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba, Cevabınız için teşekkür ederim. Syfa1 (B2) hücresine formülü yapıştırdığımda ekrana #NAME şeklinde uyarı veriyor.

aşağıdaki linkten indirip incelermisiniz

Alternatif.

Ekli dosyalar

• Seçim.zip
    2.4 MB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhaba Değerli Hocalarım,

Ekli dosyada yapmak istediğim işlem için sizden yardım rica ediyorum.

-Seçim yapılan İle göre en çok seçmenin olduğu ilçenin adını ve seçmen sayısını ekrana getirmek.
-Seçim yapılan İle göre en az seçmenin olduğu ilçenin adını ve seçmen sayısını ekrana getirmek.

Ekli dosyalar

• AzÇokSeçmen.xlsx
    1.8 MB · Gösterim: 1
Sayın muhammethezer ,
mevcut konu çözümlendi ise çözüm olan mesajı çözüldü diye işaretleyiniz.
Yeni sorunuzu ise yeni konu açarak sorunuz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri