Soru SQL sorguları bulma

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Üstadlar selam. sql de tables ve viewlerin içinde sorgular vari. Şimdi yapmak istediğim şey ise. Programın içinden ekstre alabiliyorum ancak ben işi sql den veri çekerek yine formlarda yapmak istiyorum. Fakat sql de tables ve viewlerin içinde tek bir yerde yok istediğim.Ancak sql server profilerde programı açtım mı hareketlerini görebiliyorum fakat kodlarını çözemedim. Anlatımım biraz karmaşık oldu gibi tam kendimde çözemediğim için. Tables ve viewlerin içinde olmasa bile başka alandan o verileri bulma şansım var mı ekstresini alabildiğime göre sql de bir yerlerde olmalı diye düşünüyorum.Hatalı anlatmış olabilirim. İşin özü veri tabanı programında bulunan her rapor SQL in için de sorgu olarak vardır diye düşünüyorum. Bilen varsa yazarsa sevinirim.

Tolga Çinka

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Bir rapor bazen bir sorgudan bazen de bir çok sorgudan oluşur. Bazı raporlarda da program içinde hesaplamal yapılı (exstre gibi). Yapacağınız iş için veritabanını bilmelisiniz. İstebiğiniz rapora göre sorguları düzenler hesap yapılması gereken alanlarıda excel içinde çözebilirsiniz.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Veritabanını biliyorum. Ancak sorguları veya verileri nasıl birleştireceğim o kısmı benim için çok çok zor.

MYAZICI

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
60
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
SQL de iki veya daha fazla tablodan veri almak için öncelikle tablolar arası ilişkiyi belirleyen kolonları yani indeksleri bilmelisiniz. Sonra SQL joinler konusunu inceleyebilirsiniz. Birleştirmek istediğiniz tablo başlıklarının resmini ve almak istediğiniz sonucu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
SQL de iki veya daha fazla tablodan veri almak için öncelikle tablolar arası ilişkiyi belirleyen kolonları yani indeksleri bilmelisiniz. Sonra SQL joinler konusunu inceleyebilirsiniz. Birleştirmek istediğiniz tablo başlıklarının resmini ve almak istediğiniz sonucu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Teşekkür ederim uzaktan bağlantı yapabilirmiyiz ? Anydesk ile

Konuyu okuyanlar