Çözüldü Sql ile Verileri Güncelleme ,Silme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Local

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
1)Merhaba ekteki dosyamda StokKartFormunda Kart giriş formu mevcut bu formda verileri kaydedip wampserver sunucusuna ve Mysql8.0 veri tabanında görecek şekilde aktarmaları yapıyorum.Güncelleme ve Silme yapmak için Listview tablosuna tıklayıp verileri textboxlara ve combolara aktarıyor silme ve güncelleme işlemi yaptırmak istiyorum bu işlemler yapıldıktan sonra mysql ve wamp serverda 'da değişmesini istiyorum.

2) Arama formum mevcut Listview tablosu üzzerinde .Tablodaki verileri aynı şekilde wampserverdan sql ile çekmek istiyorum .Arama kodları mevcut .

Ekli dosyalar

• Resim ekle1 (1) (1) (1).xlsm
    456 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Local
Size kabaca bir örnek hazırladım. ListViewDoldur prosedürünü bütün hareketlerden sonra çağırdığıma dikkat etmenizi rica ediyorum.

Ayrıca Baglanti diye bir class oluşturup bütün ADODB nesnelerini orada tanımladım. her defasında bağlantı, kayıtseti, bağlantımetni gibi değişkenleri tekrar tekrar çağırmak zorunda kalmıyoruz.

Formun genel değişken tanımlama kısmına Dim b as Baglanti diye bir kere tanımladıktan sonra kullanacağımız olaylar ya da prosedürler içinde set b = new Baglanti şeklinde çağırarak classı kullanabiliyoruz.

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
867
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

aeGNoR hocam sunucudan verileri Listview tablosuna aktarma işlemini gerçekleştirdim desteğinizle arama formu için ne önerirsiniz ekteki ilk dosyamda arama formu mevcut verileri sunucudan çekerek filtreleme işlemini nasıl yapabiliriz.​

Örnek bir arama sorgusu yapayım. Diğer soruların cevabını bulmuşsunuz sanırım.

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
867
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

aeGNoR Hocam bir çözüm yolu bulabildinizmi acaba .?

Kusura bakmayın haftasonu biraz hastalıkla uğraştım. Dün Akşam 10'a kadar mesaideydim. Kısacası bakamadım. Ama bir örnek hazırlayacağımı unutmadım. Sadece vakit bulamıyorum. İlk fırsatta hazırlayacağım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar