• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü sql de tarihe göre arama yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mesut42

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
textbox a tarih girip arama yapmak istiyorum fakat kod çalışmıyor

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Textbox a yazdıkça filtrelenmesini istiyorsanız, sql de ilgili alanın veri özelliği metin formatında olmalı.

Son düzenleme:
textbox ı kaldırdım yerine datepicker ekledim datagridview de şöyle bir kodla olayı çözdüm olurda birine lazım olursa

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Textbox'a 1 yazdığınızda ayın 1 de veya 10,11......deki veriler listelemez.

textbox ı kaldırdım yerine datepicker ekledim datagridview de şöyle bir kodla olayı çözdüm olurda birine lazım olursa

Kod:
Olması gereken buydu aslında. Ama sayın Alicimri de bahsetmiş bu şekilde LIKE operatörü kullanamazsın.

Açıkçası öyle bir şey kullanmak da verinin yapısı gereği mantıklı değil.

bende aşağıdaki kod işe yaradı
Kod:

Çözüm
yalnız tarih alanı date türünde ve yyyy-aa-gg formatında
bir de deneme amaçlı olduğunda bağlantı kodları ve sqlAdapter gibi şeyler benim çalışmamla alakalı sizin iççin gereken tek şey tarihi yyyy-aa-gg formatına çeviren kısım

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri