• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Soru 11 -Detaylı Filtreleme Yapma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kpssteknik

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Personel Eğitim analizi sekmesinde M2 / M3 / M4 Satırlarına Veri girdiğimde
Personel Eğitim Analizi C17 Satırda bulunan ilgili başlıklarını " Veri Kayıt " bölümünden almış olduğu eğitimleri buraya getirsin.
Gelişmiş Filtreleme kullandım bir türlü denk getiremedim kullanabileceğim formüller veya nasıl yapılacağı konusunda desteğinize ihtiyaç vardır.

Düşey arama kullandığım zaman hepsini getiremiyorum veri kayıt bölümünde olan tüm verileri yani aldığı tüm eğitimleri getirmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• Soru 11.xlsx
    21.6 KB · Gösterim: 5
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Soru 11.xlsx
    31.4 KB · Gösterim: 14
Çözüm
B18 ve aşağısını da kopyalıyor musunuz?

Dosyanızı görmeden birşey söylemek zor.
İlk mesajınızdaki dosya ile kullandığınız dosya birebir aynı formatta olmalı.

Merhaba Alternatif olarak B sütununu kullanmadan. C18 e yapıştırıp aşağı sürükleyerek Deneyiniz. Diğer sütunlar içinde I5:I200 aralığını J5:J200 K5:K200 şeklinde değiştiriniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba Alternatif olarak B sütununu kullanmadan. C18 e yapıştırıp aşağı sürükleyerek Deneyiniz. Diğer sütunlar içinde I5:I200 aralığını J5:J200 K5:K200 şeklinde değiştiriniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sutün birleştirme olduğundan dolayı mı bulmuyor acaba ?

Yok sorun değil buluyor. Sütun birleştirme olmasaydı yazdığım formülü sağa ve aşağı sürüklediğinizde tüm sonuçlar listelenirdi. Ama Sütun birleştirme yaptığınız için indisin ilk sıradaki I5:I200 değerini diğer sütunlarda J5:J200 K5:K200 L5:L200 gibi değiştirirseniz sorun olmaz.

Paylaştığım dosyada oluyor ama kendi dosyamda malaasef olmuyor aynı sutün aynı satılar vs

Formüllerdeki referans hücreleri değişirken dolar işaretlerine dikkat etmeniz lazım. Dosyanızdaki özel bilgileri temizleyip orjinal dosyayı paylaşırsanız yardımcı oluruz.

çözüm hata veriyor o yüzden tekrar tekrar deneyip hatayı kapatmaya çalışıyorum ama şuan için bu iki dosya atmış olduğum dosyada çalışıyor ama kendi dosyamda çalışmıyor

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri