• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Soru 07 Koşullu Biçimlendirme Hak.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kpssteknik

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sorum : Rapor Bölümünde Yer Alan Haftalık Raporda A6 Satırına Şöför İsimleri Tablolada Eklendikçek Otomatik Veri oraya yapıştır ='Şöför Bilgileri'!$B$4 bu şekilde de yapabilirim sorun yok ama asıl sorum şu
Şöför İsmi Rapor Kısmına Eklendikte B7'den X7 Satırında yer alan hücreleri boş geitrmeye çalışıyorum Koşullu Biçimlendirme İle nasıl aktif hale getirebiliriim bu hücrelerin içinde formül olaccaktır şuan boştur.
Yani Berat 06 Rapor A10 Satırına Berat 06 Yazıldığında B7:X7 Hücredeki Tüm Biçimlendirme ve formüller gözüksün .

Ekli dosyalar

• Soru 07.xlsx
    13.7 KB · Gösterim: 2
Merhaba istediğiniz bu şekilde birşey mi tam emin olamadım ama yine de yardımcı olayım dedim. B6 dan X15 e kadar alanı mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak =B6=0 yazın dolgu rengini ve yazı rengini beyaz olarak seçin. tamam a basın 0 olan hücreler hepsi boş görünür.

Merhaba istediğiniz bu şekilde birşey mi tam emin olamadım ama yine de yardımcı olayım dedim. B6 dan X15 e kadar alanı mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak =B6=0 yazın dolgu rengini ve yazı rengini beyaz olarak seçin. tamam a basın 0 olan hücreler hepsi boş görünür.

O Şekilde Yapabiliyorum Ama Her Satıra Yapmam Gerek Doğru mu ayrı ayrı ben tek kalemde yapabiliryimi.

O Şekilde Yapabiliyorum Ama Her Satıra Yapmam Gerek Doğru mu ayrı ayrı ben tek kalemde yapabiliryimi.
B6 dan X15 e kadar mouse ile hepsini seçip bu formülü yazınca tüm satırlar için tek kalemde gerçekleşecek zaten her satır için ayrı ayrı uğraşmanıza gerek yok. Örnek dosyanıza ekledim. inceleyin.

Ekli dosyalar

• Soru 07.xlsx
    14.4 KB · Gösterim: 8
Çözüm
B6 dan X15 e kadar mouse ile hepsini seçip bu formülü yazınca tüm satırlar için tek kalemde gerçekleşecek zaten her satır için ayrı ayrı uğraşmanıza gerek yok. Örnek dosyanıza ekledim. inceleyin.

Tşk Ederim Bende Biraz önce denedim oldu tşkler

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri