• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Son Dolu Textbox'u Temizleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sahin01

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Sitede ve internette arama yaptım ancak bulduğum her kod bütün textbox'ları temizliyor. Benim istediğim listboxtan veri çektiğim yan yana ve alt alta sıralı olan textboxların son dolu olanlarının içeriğini silmek.

Private Sub Textbox1_Enter()
TextBox1 = ""
End Sub

Şeklinde textbox'un enter olayına tanımlanabilir ancak bunu bir butonla yapmak istersek son dolu textbox'u/textbox'ları nasıl silebiliriz. Yardımcı olması adına örnek bir çalışma ekledim yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    51.7 KB · Gösterim: 5
Merhaba,
Birden fazla textbox ta veri var ama siz sadece sonuncuyu mu silmek istiyorsunuz,yoksa dolu olan text leri mi ?

Sayın Ali ÖZ listbox'tan tıklayarak textbox'lara veri çekiyorum, yapmak istediğim listboxtan veri gelen son dolu textboxları (Ürün ve Birim) temizlemek. Tıkladıkça alttan yukarıya doğru son dolu textboxun içeriğini temizlemek istiyorum.

Maalesef dolu olan bütün textboxları temizledi ve listboxa tıklayınca temizlenen yerden sonra veri ekliyor.

Şöyle örneklendirim: Örneğin alt alta 3-5-10 tane textbox'a veri çektim (doldurulacak textbox sayısı değişken) ancak son dolu olanı yanlış seçtim, temizle butonuna basınca sadece son dolu olan textboxu temizlesin. Ben listboxa tekrar tıklayınca kalan yerden alt alta veri eklenmeye devam etsin.

Şöyle bir kod buldum ancak en üstten silmeye başlıyor ve listboxtan veri çekmek istediğinde temizlenen textboxlardan sonra veri ekliyor, sanırım listbox click olayı temizlenen textboxları dolu görüyor. Bu kodu alttan sildirip listboxtaki hatayı nasıl düzeltebiliriz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın Ali ÖZ maalesef önce birimleri yukarı doğru sonra ürünleri yukarı doğru temizliyor. Satır olarak temizlemesi gerekti ve haala listbox aktarımını temizlenen yerden sonra başlatıyor.

Sayın Alicimri çok teşekkür ederim elinize sağlık. Sizede çok teşekkür ederim sayın Ali ÖZ , textboxları temizleme sorununu çözdük.

Ayrı bir başlıktamı sorsam bilemedim. Şuan listboxa tıkladığımda örneğin 2 satır textbox sildiysem oraları boş bırakıp öyle alttan veri ekliyor. Ve sil dediğimde de üstteki boşluktan başlayıp siliyor ve sonra hata veriyor.

Ekli dosyalar

• Örnek.jpg
    Örnek.jpg
    126.8 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri