• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Siteden veri çekme(haremaltin.com)

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4,016
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Öğrenmek için yukardaki sitede antreman yaptım yine sonuç başarısız.
Daha önce bir üstad Api ile çok hızlı veri çekme dosya vermişti onuda yekledim buraya.

CreateObject("MSXML2.XMLHTTP") yöntemi ile bu siteki tablodan nasıl veri alınıyor.
Birde sadece EURO/TL deki sadece Alışı tek hücreye döngüsüz nasıl alınacak?

Saygılar.

Ekli dosyalar

• Harem Altin veri cekme site Api si ile.xlsm
    67.9 KB · Gösterim: 126
Bu arada yazdığım gibi Api kodlarıyla ışık hızında veriler geliyor lazım olan varsa o siteden.
Bir kişi için yazılmıştı ve kuyumcuydu galiba ve kuyumcular heralde o siteden veri alıyor diyordu unuttum geçmiş zaman.

Bu siteden veri alınmıyormu üstadlar ilk mesajda yazdığım yöntemle?

hocam bu konularda pek bilgim yok o nedenle denemelerim hüsranla sonuçlandı
sabit verileri bir yere kadar alıyor ama zaman yada fiyat gibi değişken verilerin yerine hep "-" tire getiriyor

hocam bu konularda pek bilgim yok o nedenle denemelerim hüsranla sonuçlandı
sabit verileri bir yere kadar alıyor ama zaman yada fiyat gibi değişken verilerin yerine hep "-" tire getiriyor
Banada hep - getiriyor.Sadece rakamları aldıramadım isimler alınıyor dolambaşlı olsada.Heralde bu sitedeki verileri çekmeyi öğrenen tümünü öğrenir.Adamlar hep aynı tag lar kullanmışlar insanları uğraştırmak için insan id ile yapar bari :)

Başka bir forumada aynısını sordum ses seda yok :)
Orda Ozan İlgün hoca var bu işlerin Pir'i.
Ondanda bir haber yok :)
Demekki bayağı zor ve bu dosyadaki api yada json ile yapılan kodu o yazmıştı.
Aslında o böyle konulara hemen cevaap verirdi ama bakalım artık.
Ama çözülsede çözülmesede bayağı çözdüm mantığı onca video izleyerek :)

Alternatif çözüm.
Referanslardan Microsoft Internet Controls u ekleyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Hocam aslında dizi film gibi her hafta veri çekme ile alakalı bir YouTube videosu bence olur. Nasıl yapıldığıda anlatılırsa çok iyi olur. Bu arada Aşağıdaki Kodlar da Altını çekmek için kullanılabilir..

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

C++:

Alternatif çözüm.
Referanslardan Microsoft Internet Controls u ekleyiniz.

Kod:
Sağolun kod çalıştı süreyi 10 saniye falan yapınca tam alıştı.
Birde Cells(row + 1, j).Value = td.innerText bunun önüne ws. eklemeyi unutmuşsunuz sorun değil.
Acaba CreateObject("MSXML2.XMLHTTP") yöntemi ile neden çalışmıyor onu merak ettim?

muratboz06 hocam izninzle koıdunuzu alttaki gibi düzenledim başlık format vs.. için kullanan olursa diye.
sadece en alta gereksiz veri geliyor onada müdahale etmedim.
Amaç zaten öğrenmekti :)
Rich (BB code):

Sağolun kod çalıştı süreyi 10 saniye falan yapınca tam alıştı.
Birde Cells(row + 1, j).Value = td.innerText bunun önüne ws. eklemeyi unutmuşsunuz sorun değil.
Acaba CreateObject("MSXML2.XMLHTTP") yöntemi ile neden çalışmıyor onu merak ettim?
Sorguyu gönderdiğinizde json data yüklenmemiş (tablo oluşmamış olduğundan) olduğundan tablo da herhangi bir veri görünmüyor. Konuya hakim üstadlar json hakkında detaylı bilgi verebilirler.

Sorguyu gönderdiğinizde json data yüklenmemiş (tablo oluşmamış olduğundan) olduğundan tablo da herhangi bir veri görünmüyor. Konuya hakim üstadlar json hakkında detaylı bilgi verebilirler.
Tamam abey sağolun.

Diğer forumdaki Ozan hocamda olmaz demiş ve internet explorer ile örnek kod eklemiş.

C#:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri