• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü site yönetimi çalışması veri girişinde dinamizm

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mehmet karakuş

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba ekte göndermiş olduğum Site Apartman Yönetimi isimli çalışmamda Aidat sayfasında bulunan Yıl Seç ve Ay Seç kısımları seçildiğinde ilgili daire nonun vermiş olduğu Aidat parasını yazıyorum. Yıl veya Ay değiştiğinde verilen Aidat ücreti kayıt yaptıktan sonra değişkenlik göstermiyor, yani önceki kayıt duruyor ve dinamiklik sağlanamıyor. Aynı sorun KASA sayfasında da var, bu sorunu çözemedim. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK SİTE ve APT. YÖNETİMİ 60 Dairelik.xlsx
    1.4 MB · Gösterim: 27
Çözüm
Dosyanızda aidatların ve giderlerin girildiği/işlendiği ayrı bir alan veya sayfa bulunmalı.
Bundan sonra 2 yol izlenebilir.
1-Girişleri bu sayfalara yapıp aidat sayfasında ay/yıl bilgisi değiştikçe tabloya formül ile sadece gösterme için getirilebilir.
2-Girişler aidat/gider sayfasına yapılıp, makro ile kayıtların tutulduğu esas sayfaya otomatik aktarılabilir. Ay/yıl bilgisi değiştikçe de
otomatik olarak tabloda göstermesi sağlanabilir.
Mevcut haliyle girdiğiniz verilerin tutulduğu farklı bir liste olmadığından her defasında üzerine yazmak durumundasınız.
Bu da işinize zaten yaramayacaktır.
1. Seçeneğe göre bir dosya hazırladım.
Girişleri AidatGİR sayfasına yapın, AİDAT sayfasında ay/yıl bilgisi değiştikçe görüntüleyin...
Dosyanızda aidatların ve giderlerin girildiği/işlendiği ayrı bir alan veya sayfa bulunmalı.
Bundan sonra 2 yol izlenebilir.
1-Girişleri bu sayfalara yapıp aidat sayfasında ay/yıl bilgisi değiştikçe tabloya formül ile sadece gösterme için getirilebilir.
2-Girişler aidat/gider sayfasına yapılıp, makro ile kayıtların tutulduğu esas sayfaya otomatik aktarılabilir. Ay/yıl bilgisi değiştikçe de
otomatik olarak tabloda göstermesi sağlanabilir.
Mevcut haliyle girdiğiniz verilerin tutulduğu farklı bir liste olmadığından her defasında üzerine yazmak durumundasınız.
Bu da işinize zaten yaramayacaktır.
1. Seçeneğe göre bir dosya hazırladım.
Girişleri AidatGİR sayfasına yapın, AİDAT sayfasında ay/yıl bilgisi değiştikçe görüntüleyin.
AİDAT sayfasında E:S aralığına veri girişi yapmayın.

Ekli dosyalar

• Site.zip
    1.7 MB · Gösterim: 60
Çözüm
Sayın Balta Bey teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı çok işime yaradı

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri