• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sheet'ler arası karşılaştırma ile liste oluşturmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDALOZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
25
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba,

ekteki dosyada
W1-W2-W3 adında üç adet sheet bölümü var.

W1 sheet içindeki SEÇİM tablosu, W2 sheet içindeki tabloda kaç tane isim var ise onları sıralı bir şekilde hücrelere çekiyor(örneğimizde bir isim var).
W2 sheet tablosunda sadece "ZZZ" olduğu için " SEÇİM tablosuna onu çekiyor.

Sorum: Yukarıdaki işlem sonrası W1 deki SEÇİM tablosunda boş hücre varsa, üstündeki LİSTE ile W3 sheet teki LİSTE karşılaştırma yapılsın ve aynı isimde olanlar var ise onlar da W1 SEÇİM tablosundaki boş hücrelere sırayla yerleştirilsin. Bunu sağlayabilecek formül yazılabilir mi?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsx
    14 KB · Gösterim: 10
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.
İyi pazarlar,
ben tam anlatamadığım için aşağıdaki görsel üzerinden tekrar anlatmak istiyorum;
İlk resimdeki iki tablo bir arada olacak(siz başka bir sheete ayırmışsınız bu iki tabloyu); burada üstte "LİSTE" tablomuz var, altındaki tabloda ise ikinci resimdeki W2 sheette yer alan listede çıkan "zzz" nin yansıması var. İstediğim formül ise üçüncü resimde W3 sheette yer alan listedeki isimler ile ilk resimdeki W1 sheette yer alan liste karşılaştırma yapacak ve aynı isimde olan var ise( "zzz" yazılı olduğu için hariç, burda "AAA" çıkıyor yine ortak), yine W1 Sheette yer alan "SEÇİM" tablosunun içindeki ilk boş hücreye("ZZZ" nin yanına) yazılmasını istiyorum, benzer başkada olsaydı, onunda sıralı bir şekilde yazılmasını isteyecektim. Formülün tanımlandığı hücreler, ilk resimdeki W1 sheetteki "SEÇİM" tablosunun içindeki hücreler olmalı. tabii böyle bir şey mümkün mü, bilemiyorum., umarım anlatabilmişimdir, tekrar teşekkürler.

1687100578578.png

Ne yazık ki ne istediğinizi anlamadım.
12 adet veriniz var. bu 12 veriye göre olması gereken sonucu manuel yazarsanız bir anlayan arkadaş yardımcı olacaktır.

Ne yazık ki ne istediğinizi anlamadım.
12 adet veriniz var. bu 12 veriye göre olması gereken sonucu manuel yazarsanız bir anlayan arkadaş yardımcı olacaktır.
Her iki farklı sayfada yer alan daire içindeki liste karşılaştırma yapsın ve aynı isimde olanlar sıralı bir şekilde turuncu dikdörtgenle seçili boş hücrelere yazılsın.
1687262935470.png

Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DENEME (5).xlsx
    15.9 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri