• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

vernel

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
124
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar, sesi mikrofon aracılığıyla excel dosyası içinde yazıya çevirmek excelin yetenekleri ile mümkün mü veya bir program var mı bildiğiniz !

Excel'i konuşturabildiğimizi biliyorum. Fakat konuşmayı yazıya çevirmesi hakkında bir fikrim yok.

mikrofon olmadığı için deneme şansım olmadı ama aşağıdaki bağlantı isteğinize uygun gibi

Ne hatası veriyor

SpeechForm, formu var mı?

Evet indirdiğim dosyada hazır vardı
1635364184975.png

Hata verdikten sonra debug a basın f8 ile adım adım ilerleyin hangi satırda hata verecek?

O forumda inceledim referenceden ses için dll olan seçilecek.
Yani microsoft speech olan.

2. sayfada ses tanımayla ilgili ayarlar var o konuyu incelediniz mi?

belki mikrofon olmadığından belki de Türkçe desteği olmadığından belirttikleri programı çalıştıramadım

Ben broğramı indirdim çalıştırdım güzel çalışıyor :)
Sadece mikrofon seçilmesi gerek.
Tabii yanlış yazıyor bazen.

Benim pc dil Almanca.Bunda hata vermedi ama Türkçe yapınca hata veriyor sounun kaynağını araştırıyorum bakalım yapabilecekmiyim heralde Pc deki ayar değişecek.

Almanca windowsta Cortana desteği var mı Refaz hocam? Cortana'nın Türkçe desteği yok bildiğim kadarıyla belki ondandır

Almanca windowsta Cortana desteği var mı Refaz hocam? Cortana'nın Türkçe desteği yok bildiğim kadarıyla belki ondandır
Var abey.Olmasada Tr ye çeviriyorum ayarlardan 1 dk içinde.
Gif ekledim.
Mesele komm hier yada Auto yada kommen sie gibi konuşuyorum hep beni ters anlıyor alet :)

tttt.gif

Maşaallah Sayın Refaz bey. Konuya adım atmışsanız ben oldu bitti derim. Ümitle son şeklini bekliyoruz.

Maşaallah Sayın Refaz bey. Konuya adım atmışsanız ben oldu bitti derim. Ümitle son şeklini bekliyoruz.
:)
Halil hocamız buluyor çözümleri abey.
Benimkisi galiba Pc ayar yapılacak win11 e yükselttim karışmış ayarlar neyin nerde olduğu belli değil.
Akşam tam bakarım sonucu yazarım.

Konuyu okuyanlar

Geri