• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Server üzerinden çalışma excel form hataları

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bektas

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Çözüldü - Servis Programı adresteki servis formu için destek sağlayan herkese teşekkür ederim.
Kendi bilgisayarımda çok güzel çalışmaktadır. Lakin 2010 ,2013 ,2019 versiyonlarında çalışmıyor ekte verdiği hatayı ekledim.
Birde bir kaç sorum olacaktı.

Server üzerinden başka bir bilgisayardan açarken düzenlemeyi etkinleştir ve içeriği ektinleştir onayı istiyor ayarlardan makro seçenekelerinden güveni işaretledim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Servis Formu V0.3.xlsm
    122 KB · Gösterim: 4
  • hata.jpg
    hata.jpg
    25 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Benim istediğim forum kapalı yada açık iken yeni excel dosyası ile çalışma yapabileyim. Açık olan excel dosyasınıda gizlemesin

Aşağıdaki kodu kullanın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodun çalışması için
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
özelliğinin açık olması gerekir. Yani Gizleme özelliği ile beraber tek dosya kullanabilirsiniz ama çoklu dosya kullanımında
Kod:
özelliğini kullanamazsınız.
(Workbook_Open ve Auto_open makrolarından birini kullanın.)
Paylaşımınız şifreli . Hatayı kontrol edemedim.
Ama VBA penceresinden Tools > Preferences penceresinde başında MISSING olan referansların Tiklerini kaldırıp Tamam deyin. Sonra makroyu yeniden çalıştırın.

Paylaşımınız şifreli . Hatayı kontrol edemedim.
Ama VBA penceresinden Tools > Preferences penceresinde başında MISSING olan referansların Tiklerini kaldırıp Tamam deyin. Sonra makroyu yeniden çalıştırın.
Kusura bakmayın parolayı kaldırmayı unutmuşum dediğiniz yere baktım lakin bulamadım.
Şifresi kaldırılmış halini ekine koydum.

Ekli dosyalar

• Servis Formu V0.3.xlsm
    118.5 KB · Gösterim: 3
Resimleri inceleyin. Hata verdiğinde makroyu durdurup Tools > preferences içine gidip kırmızı kare içindeki gibi görünen alanların tikini kaldırın. bunlar bende olmayanlar,2021-08-10_160223.jpg2021-08-10_160330.jpg muhtemelen sizde de ya da diğer bilgisayarınızda bu tür bir hata var.

Resimleri inceleyin. Hata verdiğinde makroyu durdurup Tools > preferences içine gidip kırmızı kare içindeki gibi görünen alanların tikini kaldırın. bunlar bende olmayanlar,Ekli dosyayı görüntüle 2009Ekli dosyayı görüntüle 2010 muhtemelen sizde de ya da diğer bilgisayarınızda bu tür bir hata var.
Kendi bilgisayarımda görünmüyor.
Peki servere bağlı diğer bilgisayarlarda bunları kaldırırsam makrolar çalışmamaya başlıcak sanırsam.
Öyle olucaksa yapmış olduğum formların kodların bi anlamları kalmıcak.
Bu konuda sizin görüşlerinizide almak isterim nasıl bir yol izlemem gerekli.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Bir deneyin. Duruma göre bakalım. Kayıt işlemlerinin olması gerekir

Merhaba
Şuanlık dediğiniz işlemleri açılacak bilgisayarda yaptım ve sorunsuz çalıştı desteğiniz için teşekkür ederim.

Şöyle bir sorum olacaktı.
Çalışma kitabını gizliyorum haliyle açık excellerde kapanıyor. Aşağıdaki kodu buldum lakin kodu yaptığım da run time error 1004 hatasını veriyor.
kod : Application.Windows("Servis Formu V0.3.xlsm").Visible = False

Yapmak istediğim tam olarak açık excel var diyelim bu formu acılınca açık olanlar gizlenmesin yada form açıkken yeni excel dosyası açabilsin.

Ekli dosyalar

• Servis Formu V0.3.xlsm
    120.3 KB · Gösterim: 3
Merhaba
Şuanlık dediğiniz işlemleri açılacak bilgisayarda yaptım ve sorunsuz çalıştı desteğiniz için teşekkür ederim.

Şöyle bir sorum olacaktı.
Çalışma kitabını gizliyorum haliyle açık excellerde kapanıyor. Aşağıdaki kodu buldum lakin kodu yaptığım da run time error 1004 hatasını veriyor.
kod : Application.Windows("Servis Formu V0.3.xlsm").Visible = False

Yapmak istediğim tam olarak açık excel var diyelim bu formu acılınca açık olanlar gizlenmesin yada form açıkken yeni excel dosyası açabilsin.

Konudaki adımları denedim lakin olmadı istediğim gibi çalışmıyor.
Şuan çalışması açık excel dosyası var ise gizliyor. Sadece program açık ise yeni excel açtığımda userformun excelide açılıyor.

Benim istediğim forum kapalı yada açık iken yeni excel dosyası ile çalışma yapabileyim. Açık olan excel dosyasınıda gizlemesin
Ben denedim lakin yapamadım desteğinizi bekliyorum.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Servis_Formu_V0.3.xlsm
    117.6 KB · Gösterim: 3

Aşağıdaki kodu kullanın
Kod:

Kodun çalışması için
Kod:
özelliğinin açık olması gerekir. Yani Gizleme özelliği ile beraber tek dosya kullanabilirsiniz ama çoklu dosya kullanımında
Kod:
özelliğini kullanamazsınız.
(Workbook_Open ve Auto_open makrolarından birini kullanın.)

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri