• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Seçili Kaydı Silme, Güncelleme ve lstCariler_DblClick Olayları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SonOsmanlı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
19
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Üstadlarım programı bir yere kadar getirdim ama bir yerden sonra durdum...
Bir türlü "Seçili Kaydı Silme" "Güncelleme" ve "lstCariler_DblClick" olaylarını yapamadım.Konu hakkında yardımcı olursanız
daha doğrusu programı tam çalışır duruma getirebilecek bi Üstadımın yardımına ihtiyacım var...
Şimdiden şükranlarımı arz ederim...
Selam ve dualarımla...

Ekli dosyalar

• Yeni Cari SQL Eğitimi.xlsb
    98.3 KB · Gösterim: 12
Private Sub btnCariGuncelle_Click()
Dim sor As Byte
sor = MsgBox("Cari Güncellensin mi..?", vbQuestion + vbYesNo, "GÜNCELLE")
If sor = vbNo Then Exit Sub
DB.Baglan
DB.cn.Open DB.yol

DB.sql = "UPDATE Cariler SET " & _
"FirmaAdi='" & Replace(txtCariAdi, "'", "''") & "', " & _
"FirmaYetkilisi='" & Replace(txtFirmaYetkilisi, "'", "''") & "', " & _
"CariTuru='" & Replace(cbCariTuru, "'", "''") & "', " & _
"VergiDairesi='" & Replace(txtVergiDairesi, "'", "''") & "', " & _
"VergiNo='" & Replace(txtVergiNo, "'", "''") & "', " & _
"TCKimlikNo='" & Replace(txtTCNo, "'", "''") & "', " & _
"CepTelefonu='" & Replace(txtCepTel, "'", "''") & "', " & _
"TelefonA='" & Replace(txtTelefonA, "'", "''") & "', " & _
"TelefonB='" & Replace(txtTelefonB, "'", "''") & "', " & _
"Adres='" & Replace(txtAdres, "'", "''") & "', " & _
"Ilce='" & Replace(txtIlce, "'", "''") & "', " & _
"Il='" & Replace(txtIl, "'", "''") & "', " & _
"Email='" & Replace(txtEmail, "'", "''") & "', " & _
"Aciklama='" & Replace(txtAciklama, "'", "''") & "', " & _
"Banka='" & Replace(txtBankaAdi, "'", "''") & "', " & _
"Iban='" & Replace(txtIBAN, "'", "''") & "' " & _
"WHERE CariKodu='" & Replace(txtCariKodu, "'", "''") & "'"

DB.cn.Execute DB.sql
DB.BaglantiKes
ListCariler
Me.KayitGuncellemeSilme_form_temizle
btnCariGuncelle.Visible = False
btnCariSil.Visible = False

MsgBox "Cari Güncellenmiştir"
End Sub

Üstadım ne yaptımsa bende hep hata verdi.En sonunda aklıma chatgpt geldi birde ona yazayım dedim ve bana yukarıdaki kodu yazdı...
Emeğin için çok teşekkür ederim...

Dediklerimi yapsanız hata almayacaksınızda sanki bildiğinizi okuyorsunuz gibi hocam yqnlış anlamqyın bana öyle geldi.
Neyse akşam bir video yada gif yapar gösteririm orda.
Yapacqğınız zadece 8.Mesajdakine tek tek ekleyip kod çalıştırıp denemwnizfi hata varsa diye ve başlıklqrıda aynı yazmaktı ama hala tümünü yazıp hata veriyor diyorsunuz böyle yapıp.
Bird2 kodlqrı foruma eklerken bizim wklediğimiz gibi kod içine alup ekleyin mesaj yazılan yerdw simge var ordan yapılacak

Dediklerimi yapsanız hata almayacaksınızda sanki bildiğinizi okuyorsunuz gibi hocam yqnlış anlamqyın bana öyle geldi.
Neyse akşam bir video yada gif yapar gösteririm orda.
Yapacqğınız zadece 8.Mesajdakine tek tek ekleyip kod çalıştırıp denemwnizfi hata varsa diye ve başlıklqrıda aynı yazmaktı ama hala tümünü yazıp hata veriyor diyorsunuz böyle yapıp.
Bird2 kodlqrı foruma eklerken bizim wklediğimiz gibi kod içine alup ekleyin mesaj yazılan yerdw simge var ordan yapılacak
Üstadım kesinlikle kendi bildiğim gibi hareket etmiyorum buna emin olun.Öyle bir şey olsa size yazma gereği duymam ,yardımınıza ihtiyacım olduğu için yazıyorum.siz gece yazdıktan sonra bütün varyosyonları denedim hepsinde hep hata verdi.Belki benim kullandığım excelden olabilir diye düşündüm.Arık oruldum dedim yattım.Sabah kalkınca da size yazdığımı yaptım...Eksiklik bendedir Üstadım.Yine akşamı bekliyor olacağım.
Sağlıkla kalın...

Üstadım kesinlikle kendi bildiğim gibi hareket etmiyorum buna emin olun.Öyle bir şey olsa size yazma gereği duymam ,yardımınıza ihtiyacım olduğu için yazıyorum.siz gece yazdıktan sonra bütün varyosyonları denedim hepsinde hep hata verdi.Belki benim kullandığım excelden olabilir diye düşündüm.Arık oruldum dedim yattım.Sabah kalkınca da size yazdığımı yaptım...Eksiklik bendedir Üstadım.Yine akşamı bekliyor olacağım.
Sağlıkla kalın...
Abey dediklerimi yapmadığınızı zannediyorun ve anlaşılır şekildede extra resim olarak ekliyorum biraz mantığı anlayıp yaparsınız diye ve örneğin çnceki mesajda yazdığım gibi başlık aynı olacak diyorum siz yine aynısını yapmıyorsunuz bundan dolayı bildiğiniz yoldan gidiyorsunuz yazdım.Evet çabaladığınızı bende görüyorum ama böyle yaparak boş çaba gibi oluyor.
Dediğim gibi resim yolluyorumki anlayasınız diye bu şekilde çabanız boşa gitmezdi.Kodları kopyala yapıştır ile ancak bir yere kadar.Ben sizin için yazıyorum.Bir daha yazayım çok kolay.
8.mesajda dediğim yere virgül koyup 1 kriter ekleyip denemenizdi ben özellikle 2 adet kriter ekledim.Yani zor değil bu kadar olay.
Akşam size video çekeceğim tam anlarsınız o zaman olayı.

Anlatım uzun olduğu için Gif yerine video çektim ve vba için açtığım kanala yükledim izlemeniz için.

Çözüm
Anlatım uzun olduğu için Gif yerine video çektim ve vba için açtığım kanala yükledim izlemeniz için.

Allah senden razı olsun...Vakit ayırıp bu bilgilendirmeyi yaptığın için...Çok teşekkür ederim Üstadım...

Allah senden razı olsun...Vakit ayırıp bu bilgilendirmeyi yaptığın için...Çok teşekkür ederim Üstadım...
Rica ederim ve Amin sizdende.
Birde videoda kod satırını alt alta yazdım anlaşılır olsun diye istiyorsanız sizin kod gibi tek satırda yapabilirsiniz.
Kolay gelsin hocam.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri