• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Seçili Kaydı Silme, Güncelleme ve lstCariler_DblClick Olayları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SonOsmanlı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
19
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Üstadlarım programı bir yere kadar getirdim ama bir yerden sonra durdum...
Bir türlü "Seçili Kaydı Silme" "Güncelleme" ve "lstCariler_DblClick" olaylarını yapamadım.Konu hakkında yardımcı olursanız
daha doğrusu programı tam çalışır duruma getirebilecek bi Üstadımın yardımına ihtiyacım var...
Şimdiden şükranlarımı arz ederim...
Selam ve dualarımla...

Ekli dosyalar

• Yeni Cari SQL Eğitimi.xlsb
    98.3 KB · Gösterim: 12
Üstadım:

1727712375045.png

database.accdb "acces" veri tabanını da yüklerseniz kontrol edelim destek olalım inşallah.
Veri tabanı olmayınca dosyayı açmıyor hata alıyoruz dolayısı ile kontrol sağlayamıyoruz.

Üstadım: "Yüklenen dosyanın izin verilen bir uzantısı yok" mesajı alıyorum ve yüklemiyor Datbase yi nasıl atacağım buraya

Afaki bir öneri, deneyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yukarıdaki satırı aşağıdaki ile değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Üstadım:

Ekli dosyayı görüntüle 28774

database.accdb "acces" veri tabanını da yüklerseniz kontrol edelim destek olalım inşallah.
Veri tabanı olmayınca dosyayı açmıyor hata alıyoruz dolayısı ile kontrol sağlayamıyoruz.

Üstadım:

Ekli dosyayı görüntüle 28774

Ekli dosyalar

• database.zip
    41.9 KB · Gösterim: 7
Güncelleme için ise resimdeki gibi olacak zaten siz karıştırmışsınız.
Ben basitledim ve devamını eklersiniz.Ok olan yere virgül koyup sırasıyla diğelerini ekleyin kırmızı ile işaretlediğim gibi yani önce Access sütun başlık sonra textbox vs... adı.

1.png

Son olarak seçili kaydı silmede sadece aktif olanıpasif yapıyor resimdeki gibi delete olanı kullanırsanız tüm satır silinir accessten.

2.png

Rica ederim.
Ben denemeleri yaptım hepsi çalıştı.

Güncelleme için ise resimdeki gibi olacak zaten siz karıştırmışsınız.
Ben basitledim ve devamını eklersiniz.Ok olan yere virgül koyup sırasıyla diğelerini ekleyin kırmızı ile işaretlediğim gibi yani önce Access sütun başlık sonra textbox vs... adı.

Ekli dosyayı görüntüle 28841
C#:

Üstadım burada bir hata verdi "Söz dizimi hatası"

C#:

Üstadım burada bir hata verdi "Söz dizimi hatası"
Accesteki baslıklarla koddaki başlıklar tam uymalı.Birde denerken önceki yazdığım kod gibi update içine tek tek yazıp çalıştırın nerde hata verecek?

Accesteki baslıklarla koddaki başlıklar tam uymalı.Birde denerken önceki yazdığım kod gibi update içine tek tek yazıp çalıştırın nerde hata verecek?
C#:

Hocam bu satırda bir hata yaptım herhalde CariKodu sona koyduğumdan olabilir mi.?

Burda where den sonraki kısım nerde?
8.Mesaja tekrar bakın ve yazığımı uygulayım.O mesajdaki şekilde deneyin çalışacakmı.Sonra tek tek ekleme yapıp deneyin bu sayede hatanızı anlarsınız ve bunuda yazmıştım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri