• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Searchbox ekleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

saksakjohn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba. Vba konusunda henüz yeniyim. Projem için gerekli bir sorunu çözemedim. Eklentide bıraktığım dosyanın içerisinde filtreleme yapmak istiyorum. İçerisinde bir searchbox olup aradığımız değeri oraya yazdığımızda ekrana gelmesi gerekiyor. Kodları açıklamasıyla yazarsanız sevinirim.Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• FİLTR.xlsx
    489.6 KB · Gösterim: 4
Filtrelemeyi verilerin olduğu sayfanın üzerinde mi yoksa ayrı bir sayfada mı istiyorsunuz? Ayrıca hangi sütunların filtrelenmesi gerektiğini ve detaylarını bizimle paylaşmamışsınız. Bir de son olarak bu filtreleme işlemini makro yani kod ile yapmak yada formüllerle yapmak sizin için farkeder mi?

Filtrelemeyi verilerin olduğu sayfanın üzerinde mi yoksa ayrı bir sayfada mı istiyorsunuz? Ayrıca hangi sütunların filtrelenmesi gerektiğini ve detaylarını bizimle paylaşmamışsınız. Bir de son olarak bu filtreleme işlemini makro yani kod ile yapmak yada formüllerle yapmak sizin için farkeder mi?
Merhaba.Verilerin olduğu sayfada istiyorum. B sütunu yani stok kodları filtre uygulanıcak.Makro ile yapılması gerekiyor. Kodlamayı yaparken yanlarına açıklamasını koyarsanız çok sevinirim.

Dosyanız ektedir,
Umarım faydalı olur.
İyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• FİLTR.xlsx
    478.7 KB · Gösterim: 7
Merhaba elinize sağlık fakat süspansiyon sayfasında bir searchbox olarak stok kodlarının makro ile yapılması isteniyor. Elinize sağlık. Yardımcı olursanız sevinirim.

Buyurun. Açıklamalar kodların yanına yazıldı.

Ekli dosyalar

• FİLTR.xlsm
    471.8 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri