• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü sayı biçimlendirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar,
excelde kitapçık hazırlıyorum.
Dosya ektedir.
İçindekiler kısmına konu başlıklarına göre aşağıdaki şekilde numaralandırmak istiyorum.
1
1.1
1.1.2
1.2
1.2.1
1.2.2 şeklinde.
Biçimlendirme ayarlarından ne yaptıysam bir türlü beceremedim.

Ekli dosyalar

• BÜTÇE ÇALIŞMA.xlsx
    11.3 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Selamlar,
Dosyanıza bakmadım...
(Belki de hizalamadan bahsetmiyorsunuzdur... Sorunuzu yanlış yorumladıysam affola..
Belki de 1.1 gibi giriş yaptığınızda hemen tarihe çevirmesinden bahsediyorsunuz. Bu durumda benim kendi uyguladığım yöntem 1.1 önüne kesme işareti koymak... Yani '1.1 şeklinde girmek)

Hizalama konusunda daha önce hazırladığım bir örneği paylaşmak istedim.

Resimden de görüleceği üzere
** Formülle çözüm sağlanıyor.
1 - Düz Metin şeklinde veriler giriliyor.
2 - Bu veriler diğer kolonda formülle hizalanıyor (DAMGA(160), yani boşluk kullanılarak)
3 - Hizalanmış bu metinler, Kopyala >>> Yapıştır.Özel >>>Değerleri ile alınıp kullanılabiliyor.

1661814235745.png
Merhaba A sütununa hiçbir veri yazmadan önce sütunu seçip hücre biçimini METİN olarak ayarlayıp ondan sonra verileri girmeniz gerekir. Genel yada sayı formatında olmaz tarih biçiminde falan algılayabiliyor.

Selamlar,
Dosyanıza bakmadım...
(Belki de hizalamadan bahsetmiyorsunuzdur... Sorunuzu yanlış yorumladıysam affola..
Belki de 1.1 gibi giriş yaptığınızda hemen tarihe çevirmesinden bahsediyorsunuz. Bu durumda benim kendi uyguladığım yöntem 1.1 önüne kesme işareti koymak... Yani '1.1 şeklinde girmek)

2 - Bu veriler diğer kolonda formülle hizalanıyor (DAMGA(160), yani boşluk kullanılarak)
3 - Hizalanmış bu metinler, Kopyala >>> Yapıştır.Özel >>>Değerleri ile alınıp kullanılabiliyor.

1661814235745.png

Ekli dosyalar

• MetinHizalama_Indeks_01.xlsx
    13.3 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhaba A sütununa hiçbir veri yazmadan önce sütunu seçip hücre biçimini METİN olarak ayarlayıp ondan sonra verileri girmeniz gerekir. Genel yada sayı formatında olmaz tarih biçiminde falan algılayabiliyor.
Teşekkürler

Selamlar,
Dosyanıza bakmadım...

Ekli dosyayı görüntüle 11248
Sağolun

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri