• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfayı Seçip Satır Numarasına Göre Veri Alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lion2577

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
16
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba aşağıdaki konularda yardımcı olur musunuz lütfen.

1. B-2 dosyası A dosyasının ilk sayfasını baz alarak verileri alıyor. B-2 dosyası verileri alırken sayfa ismi sorup oradaki verileri alabilirmi.

2. B-2 dosyası, A dosyasındaki ilk sayfadan sıra noyu bulup verileri oradan getiriyor. Verileri sıra nodan değilde excelin satır numarasına göre getirebilir mi?

Şimdiden teşekkür ederiz.

Ekli dosyalar

• A.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 7
  • B-2.xlsm
    29.2 KB · Gösterim: 2
Sayın hoca biliyorum anlsmadığınızı lakin bir userform,textbox gibi nesneler eklemeyide bilmiyorsunuz Zaten google yada youtubeye yazsanız tonlarca vardır.Yada foruma sorsanız nasıl eklenir diye o da olur.
Kardeşim senden ricamız son defa aşağıdaki işlem konusunda yardımcın olman. Söz bu konu hakkında eğer hata yoksa dahada rahatsız etmeyeceğiz.

Yardım Talebi:
Getir düğmesine basılınca veri alınacak dosya seçilerek açılsın. Bu dosya ne veri getirme nede kaydet işlemlerinde otomatik olarak kapanmasın. Bu dosya açık kalsın ve açık durumdayken istediğimiz kadar getir ve kaydet işlemlerini gerçekleştirelim. Sonra İşimiz bitince kendimiz kapatalım.

Sayın hocam benim için sorun değil yardım etmek ben sizin için yazıyorum.

İşe gideceğim akşam geleceğim acele video ekledim izleyip tasarımlarıyapıp yeni konu açarsanız ordan devam ederiz.Yetişirse dediğiniz kodları ayarlamaya çalışırım.
Kısaca mantıklı olan dediklerimi eklemeleriniz orda aramada yapılır veri çoksa örneğn.

Sayın hocam benim için sorun değil yardım etmek ben sizin için yazıyorum.

İşe gideceğim akşam geleceğim acele video ekledim izleyip tasarımlarıyapıp yeni konu açarsanız ordan devam ederiz.Yetişirse dediğiniz kodları ayarlamaya çalışırım.
Kısaca mantıklı olan dediklerimi eklemeleriniz orda aramada yapılır veri çoksa örneğn.

Eyvallah kardeşim Allah razı olsun o zaman yeni konu açalım.

açık durumdayken istediğimiz kadar getir ve kaydet işlemlerini gerçekleştirelim

Yukardaki yeri bilmiyorum ama tüm kodları silip bunları eklerseniz dosya açılır ve orda değiştirme vs... yapabilirsiniz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Yada
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu kodları silip açık bırakabilirsiniz ama denemedim.

Yada
C#:
bu kodları silip açık bırakabilirsiniz ama denemedim.
Denedim A dosyası kapanmıyor fakat getire basınca her seferinde tekrar dosya seçmemi istiyor. Bir buton eklenip ilk önce dosya seçip açılmasını getir butonuylada dosya seçilmeyip sadece hücre seçilirse sorun çözülecek inşallah.

Denedim A dosyası kapanmıyor fakat getire basınca her seferinde tekrar dosya seçmemi istiyor. Bir buton eklenip ilk önce dosya seçip açılmasını getir butonuylada dosya seçilmeyip sadece hücre seçilirse sorun çözülecek inşallah.
Önceki kodu deneyin.Konuyu kapatıyorum.Yeni konu açın çünkü uzadı.
Açarsanızda önceki dediklerimi yapun pişman olmazsınız.Akşam tekrar bakarım bu yazfığınıza ama mantıksız gibi bence.

Son düzenleme:
Videodaki gibi deneyin.

Ekli dosyalar

• Neuer Ordner.zip
    47.5 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri