• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Sayfamda arama yap hatası alıyorum

Sebahattin

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
18
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamun aleyküm sevgili dostlarım Hepinize hayırlı aksamlar daha önce sizlerden destek alarak bir program yapmıstık ve simdi aynı programda bir değisiklik gündeme geldi 3 faramede ad soyad ve telefondan arama butonu ekledim buradan arama yapmak istiyoruz bir kaç kod ekledim ama başaramadım ve Kontrol framesinde olan arama butonun silinmesi gerekiyor. ve aranılan kışı ilgili verilerin texbox lara gelmesi gerekmekdedir sayfamda excel dosyası korumalı olabilır(koruma sayfası sifresi durusu dur bilginize
dosya ve video ekte dir

Ekli dosyalar

• arama hatası.gif
    arama hatası.gif
    399.3 KB · Gösterim: 4
  • 1-YENİ (korumali sayfalı)KAYACİFTLİĞİ KURBAN SATİS VETAKIP FORMU - Kopya.xlsm
    769.1 KB · Gösterim: 2
Arama sonucu Hisse sayfasındaki olan verilerin tamamı Textbok Lara gerekmekdedir

Sayfamda bulunun ara makrosu kodları silinirse kafa karışıklığı giderilmiş olur

x = pr.Range = ("B14000") .End(xlUp).Row)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Gifi izleyin.Sub Textboxlaragetir(ByVal syf As Worksheet, ByVal satirNo As Long) içine koddaki gibi devam edin hangi sütunlardan gelecekse orda zaten belli oluyor.
Ayrıca TextBox4.Value = "" bunun altına diğer textboxları ekleyin silinecek olanları.

2.gif

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

PHP:

Ekli dosyalar

• 1-YENİ (korumali sayfalı)KAYACİFTLİĞİ KURBAN SATİS VETAKIP FORMU - Kopya.xlsm
    755.9 KB · Gösterim: 1
sonuc

Ekli dosyalar

• ARAMA HATASI(1).gif
    ARAMA HATASI(1).gif
    650 KB · Gösterim: 2
  • resim_2024-10-17_231648344.png
    resim_2024-10-17_231648344.png
    70.3 KB · Gösterim: 2
hocam en son

Ekli dosyalar

• resim_2024-10-17_235341321.png
    resim_2024-10-17_235341321.png
    61.5 KB · Gösterim: 1
munkünse dosyaya ekleyıp göndermeniz mümkünmu

TextBox4.Value = syf.Cells(satirNo, "k").Value
Örneğin bu kod ile Textbox4 e Hisse sayfasının K sütunundaki verisi gelir hangi satırda bulunduysa.
Bu mantıkla devam edeceksiniz ve hangi textboxlara veri alınacaksa önce onları temizleteceksiniz ben 2,3 ve 4 için yaptım koda temizleme.

Dosyadaki kodları unuttum ama 6.Mesajdaki gifteki hatayı zaten kolayca anlamanız gerekiyordu.Tam göremiyorum ama textbox10 daki veri bir değişkene alınmak istenmiş ve formatta sayısal bir formatlama yapılmış kodda ve textbox10(arama yapılan textbox) değeride metinsel girmişsiniz.Bilmiyorum anlatabilsimmi özetle örneğin arama için a gibi metin yazınca metin sayıya çevrikmediği için hata vermişti ben o kodları silmiştim birkaç benzer kod daha vardı mesela textbox11 adında textbox olmamasına rağmen kodda vardı yanlış yazmadıysam.
Kısaca ekli yolladığım yorumdaki dosya çalışıyor.

Geri