• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfalara Veri Girildikçe Ana Liste Yeniden Sıralansın

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

wunss

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Herkese günaydın. Öğrencilerin notlarını düzenlerken karşılaştığım bir sorunda yardıma ihtiyacım var.

Paylaştığım dosyada ilk sayfada öğrencilerin adları ve sınav bilgileri, ortalamaları ve sıralamadaki yerleri var. Bu liste sınav notlarını "1. SINAV", "2. SINAV" gibi sekmelerden düşeyara ile alıyor.

Ben "1. SINAV", "2. SINAV, "3. SINAV" sayfalarında ekleme ya da değişiklik yaptığımda istiyorum ki ana listedeki öğrencilerin nota göre sıralaması da hemen otomatik değişsin.

Yani bu fonksiyon arka planda hep aktif olmalı.

Bir de diyelim ki ben bir sınav verisi girdim ve sıralama değişmedi, yine herkes aynı sırasında. Bu durumda da fonksiyon çökmesin, yine de sıralamasını ne olur ne olmaz çalıştırsın.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• SIRALAMA MAKRO.xlsm
    19.5 KB · Gösterim: 10
Merhabalar maalesef sıfırdan kod yazamıyorum ama makro oluştur ile bişeyler yapmaya çalıştım. Siz deneyin düzenlemeye çalışın ustalar daha iyi çözüm üretebilirler.
Private Sub Worksheet_Activate()
Range("A1:I28").Select
ActiveWorkbook.Worksheets("Sayfa1").ListObjects("Tablo1").Sort.SortFields.Clear
ActiveWorkbook.Worksheets("Sayfa1").ListObjects("Tablo1").Sort.SortFields.Add2 _
Key:=Range("Tablo1[[#All],[ORTALAMA]]"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:= _
xlDescending, DataOption:=xlSortNormal
With ActiveWorkbook.Worksheets("Sayfa1").ListObjects("Tablo1").Sort

.Header = xlYes
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With

End Sub

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• SINAV.xlsm
    40.7 KB · Gösterim: 5
"tukayf" hocam makro çalışmadı, sorun nedir bilemedim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

"Patron" hocam sizin oluşturduğunuz örnek dosyada verilerin hepsi ana sayfada ve sıralamayı da ayrı bir sütunda yapıyor. Ben ise farklı sayfalardan verileri DÜŞEYARA ile çekip ana sayfadaki tablo üzerinde sıralamak istiyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri