• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfalar Eklendikçe Veri Alınması

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Yasar PİSKİN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
95
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
EK'te ki çalışmanın ThisWorkbook sayfasında mevcut olan ve sheetslerin yanındaki + basıldığında "İCMAL" sayfası sabit olup "OCAK", "ŞUBAT", "MART", "NİSAN", "MAYIS", ….... aylar eklenen çalışmada yapmak istediğim şey; "İCMAL" sayfası B2 hücresindeki yıl kısmını cari yıl (2021) olması ve + basıldığında eklenen her ayı "İCMAL" sayfası B5 hücresinden itibaren ayları ekleyip, eklen aya ait "İCMAL" sayfası sarı boyalı hücrelerdeki verileri almam için "İCMAL" sayfası sarı boyalı hücrelere nasıl bir formül yazmalıyım. Bu hususta yardımlarınız rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• BRN_ MOTORİN.xlsm
    116.5 KB · Gösterim: 6
Merhaba,

Formülünüz aslında işlevsel ama B5 hücresinde "OCAK " sonunda boşluk var ya onu silin ayada bu tip hatalı es geçmek için KIRP formülünü kullanın.
boşluğu silerseniz,

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Boşluğu silmezseniz,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sorun çözüldü mü?

"İCMAL" sayfası B2 hücresindeki yıl kısmını cari yıl (2021) olması ve + basıldığında eklenen her ayı "İCMAL" sayfası B5 hücresinden itibaren ayları eklenmesi hariç çözüldü.

2021 yapmak için hücreleri biçimlendir-isteğe uyarlanmış kısmını inceleyin.

+ olayını anlamadım.

Sanırım ekteki gibi olacak.

Ekli dosyalar

• Akaryakıt.xlsm
    59.9 KB · Gösterim: 2
Çözüm
+ dediği yeni sayfa mı? :)

Sayın @Yasar PİSKİN ,
geri bildirimde bulunur musunuz?
Çözüme ulaştıysanız çözümü işaretlemeyi ihmal etmeyiniz.
Sorun varsa da belirtiniz.

Cevap 6 yı EK'te ki gibi düzenledim. Burada "BOŞ" sayfasını iptal edip, "İCMAL" sayfası sabit olup "OCAK", "ŞUBAT", "MART", "NİSAN", "MAYIS", ….... şeklinde olacak şekilde mevcut kodu revize etme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• AkaryakıtV1.xlsm
    114.6 KB · Gösterim: 1
Ocak ayını asla silmemelisiniz.
Yıl bilgisi İcmal B2 den gelmektedir.
Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• AkaryakıtV1.xlsm
    55.6 KB · Gösterim: 7
Son olarak İCMAL sayfası aylar B5 hücresinden itibaren "OCAK" tan itibaren başlamalı, aylar eklendikçe "ŞUBAT" tan başlıyor.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-05-13 220220.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-13 220220.png
    16.2 KB · Gösterim: 3
#13 nolu mesajdaki dosyayı güncelledim.
ocak ayını silemeyeceğiniz için icmal sayfasında ocak satırı nıda( B5 hücresi) silmemelisiniz.

Konuyu okuyanlar

Geri