Çözüldü sayfalar arası kayıt programı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
Üstadlarım kolay gelsin hayırlı akşamlar, benim yapmak istediğim bu kayıt programında sağolsun hocalarımın yardımıyla böyle bir kayıt programı ortaya çıkarmıştık burada ancak ben bu kayıt programına daha fazla bölüm ör: adı soyadı görevi işte unvanı adresi tarzında şeylerde eklemek istiyorum ancak kod bölümünde takıldım yardımcı olursanız sevinirim

Not : birden fazla bölüm eklenince yine aynı işlevi sayfalar arası kayıt yaparken yer değişikliği yapıldığı zaman bu bölümlerinde değişmesini istiyorum mümkünmüdür yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Sayfalar arası kayıt programı1.xlsm
    38.9 KB · Gösterim: 11

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Düzenleme ektedir kodlara bakarak istediğin kadar bölüm ekleyebilirsin kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• KAYIT PROGRAMI.xlsm
    49.4 KB · Gösterim: 3

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
yusuf hocam teşekkür ederim bu daha iyi olmuş ben mi yapamadım acaba mesela yeni bi bölüm ekleyince sayfa açılmıyor yapamadım yardımcı olurmusunuz

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
Birde hocam bölümler arasında yer değişikliği yaptığım zaman değişme olmuyor

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Yeni bölüm açınca program dan çık gir. Programlar arasına geçiş için comboboxtam sayfa adını seç listeleye bas.

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
tamamdır teşekkür ediyorum yusuf hocam bir ricam olarak bu benim attığım sayfalar arası kayıt programındaki sayfaları oluştur butonunun bu sizin kayıt programınıza uyarlayabilir otomatik sayfa oluşturabilir miyiz ve hani bölüm kısmına bölümü yazınca sayfaları oluştur diyince otomatik sayfayı kendi oluştursa hani örnek olarak ( c bölümü oluşturacağım bölüm yerine c bölümü yazıp sayfaları oluştur diyince otomatik altta sayfayı oluşturucak ve listesi eklenicek acaba çok şey mi istedim kusuruma bakmayın tekrardan :)

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Ekledim artık textboxa istediğin ismi girerek bölüm oluşturabilirsin. Aynı ismi girersen uyarı veriyor.

Ekli dosyalar

• KAYIT PROGRAMI.xlsm
    58.6 KB · Gösterim: 4

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
hocam teşekkürler istediğim gibi olmuş ancak hocam kusura bakmayın böyle rahatsız ediyorum sürekli ama bölüm oluşturup o bölüme isim listeye eklemek için bölüm adları kısmına ekliyorum kayıt programına geliyor ancak isim kaydı yaptığım zaman açıp kapattığımda da o oluşturduğum sayfada kayıt gelmiyor ör: (mesela büro diye bi bölüm oluşturdum o sayfa oluşturuldu listeye gelmiyor açıp kapatınca geliyor ancak o büro sayfasına kayıp yaptığımda listelemede kayıt olmuyor)

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
ve birde arada bir bürolarda değişiklikler oluyor bu değişiklikleri mesela a bölümünden b bölümüne yer değişikliği oluyor o değişiklik için butonda koyabilirmisiniz

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Düzenledim incele dönüş yap.

Ekli dosyalar

• KAYIT PROGRAMI.xlsm
    58.5 KB · Gösterim: 3

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
Hocam inceledim şimdi şöyle ben bi büro diye sayfa oluşturdum sayfa oluştu sayfa oluştuktan sonra bu çalışılan birime otomatik gelebilir mi çünkü oraya kayıt yaparken sayfa oluştururkenki ismin aynısını yazıyorum kayıt yapmıyor ve birde dediğim gibi bürolar arası değişmeler oluyor değişiklik yapıyorum farklı bölümden farklı bölüme olmuyor bu benim attığım kayıt programınıda sağolun yanlış hatırlamıyorsam siz atmıştınız o tam istediğim gibi benim ilk bu konuya attığım ordan sadece tek istediğim fazla text box koyup list boxda göstermekti onun üzerinde yardımcı olurmusunuz bu da çok iyi olmuş ancak kendim bu zamana göre ilk kayıt programından ilerlemiştim sadece eklemeler yapıcaktım kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Eski kodları değiştirdim öncelikle bölüm oluşturuyorsun. Bölüm oluşunca o sayfaya otomatik gidiyor. Kayıt yapınca hem anasayfa'ya hem oluşturulan sayfaya kayıt yapıyor. Sayfa oluşunca aynı anda programdan çıkmadan comboboxtan sayfa adlarını görebiliyorsun. İstediğin kadar bölüm oluşturup direkt kayıt yapabilir, listeleyebilir silip değiştirebilirsin. Farklı bölümlere geçiş olursa anasayfadan ve ilgili sayfadan o kişiyi önce silip sonra yeni yerine kayıt yapacaksın. Güncelleme yaparsan hangi sayfa aktif ise orada yapar o zamanda sonuçlar yanlış olur.

Ekli dosyalar

• KAYIT PROGRAMI.xlsm
    55.2 KB · Gösterim: 2

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
hocam tekrardan teşekkür ediyorum bu oluşturduğumuz bölümü çalışılan birim kısmına otomatik getirebilirmiyiz çok teşekkür ederim bu son attığınız güzel olmuş ben bu kodrlar üzerinden geliştirme yaparım iyice sadece soru olarak dediğim gibi çalışılan birim kısmına otomatik olarak safya eklediğimizde getirebilirmiyiz

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Düzenledim kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• KAYIT PROGRAMI.xlsm
    53.4 KB · Gösterim: 14
Çözüm

emre004gs

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
Hocam çok teşekkürler yusuf hocam gerçekten çok ilgilendiniz ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar