Çözüldü sayfadan sayfaya veri çekerken hücre renginin de gelmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

buhulucam

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Konuyu Başlatan
Herkese merhaba,

sayfa2'deki alana yapıştırdığım yerde mavi renkli ve renksiz hücreler var. Bunları yapıştırdığım anda sayfa1'de, sayfa2'den çekilerek hesaplamalar yapılıyor ama renkleri sayfa1'e gelmiyor... maviler benim bozuk olarak adlandırdığım hücreler olduğu için sayfa1'de hem oraya çekerken hem de onlara yapılan her hesaplama gene mavi olsun istiyorum... Çünkü günün sonunda sayfa1'deki I sütununu almam gerekecek. birde sayfa2'ye yapıştırdığımda mavi hücrelerin yerleri değişkenlik gösterebilir... Bunu yapmanın yolu nedir?

Ekli dosyalar

• çalışma1.xls
    327 KB · Gösterim: 12

Galapagos

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
341
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Merhaba ,
Örnek dosyanızda bir sayfadan diğerine referans ile veri alıyorsunuz. =Sayfa2!C3 gibi..
Excelde formülle sadece referans hücredeki değerler çekilebiliyor. Hücre biçimlendirmesi alınamıyor. Bunu için bildiğim kadarıyla iki yöntem var. Biri bildiğiniz gibi manuel olarak yapmak. Yani hücre biçimlerini kopyalamak. Diğeri vba kodu ile. VBA konusunda bilgi sahibi olan bir arkadaşımız yardımcı olabilir size. EĞER ben de bir çözüm bulursam paylaşırım.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Artemis

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
336
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
İki sayfayada aynı kriterlerde koşullu biçimlendirme yaparsanız hücre renkleri de aynı olacaktır.

buhulucam

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Konuyu Başlatan
İki sayfayada aynı kriterlerde koşullu biçimlendirme yaparsanız hücre renkleri de aynı olacaktır.

merhaba,

benim kriterim renkli olması. yani o mavilerin içindeki değer 1de olabilir 0da 1.172,40 gibi bi sayı da olabilir. büyüktür küçüktür gibi bi kriterim yok. bana bu maviler zaten hazır geliyor. koşullu biçimlendirmede zorlandığım için kod var mı diye konuyu açtım...

Artemis

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
336
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Gönderdiğiniz soru dosyasında sayfa 2 deki çekiş yazan satırlar mavi idi diğer sayfadada mavi oldu. bahsettiğim kriter buydu.

Ekli dosyalar

• çalışma1 (2).xls
    328 KB · Gösterim: 7

buhulucam

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Konuyu Başlatan
selam Artemis,
maalesef bu dosya sorunumu çözmüyor..
sayfa2'ye dikkatli bakarsan bütün çekişler mavi değil yalnızca hatalı olan çekişler mavi... yani renksiz olanlar da mevcut
bu yüzden koşullu biçimlendirme yapamayacağımı düşündüm...
renkli olanları diğer sayfaya aktarırken bir kod bulmak lazım diye düşündüm

Artemis

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
336
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
o zaman sadece makro ile olur .

Ahmet

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
408
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Selam

İstediğiniz sanırım bu şekilde,
Kodun dosyanıza uyarlanmış örnek videosuna (34MB)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• çalışma1.xls
    333.5 KB · Gösterim: 10
Çözüm

buhulucam

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Konuyu Başlatan
Selam

İstediğiniz sanırım bu şekilde,
Kodun dosyanıza uyarlanmış örnek videosuna (34MB)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ahmet Bey selamlar,

Tek kelime ile harika....
Videoyu izlerken bile hayranlıkla izledim ve müziğe bayıldım :) gerçekten çözülebileceğini düşünmüyordum. 10 numara olmuş... Ellerinize ve emeğinize sağlık

son bir şey daha soracağım. E'ye renkler gelmiş çok güzel gerçekten... peki G,H,I,K sütunları da buna göre hesaplanıyor onlara da mavi getirmek için kod eklemek mümkün mü? manuel olarak yaparım ama vakit alacaktır. en son benim için lazım olan I sütununu alacağım. I sütunu için kod eklense bile benim için yeterli olur

Teşekkürler...

buhulucam

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Konuyu Başlatan
Ahmet Bey selamlar,

Tek kelime ile harika....
Videoyu izlerken bile hayranlıkla izledim ve müziğe bayıldım :) gerçekten çözülebileceğini düşünmüyordum. 10 numara olmuş... Ellerinize ve emeğinize sağlık

son bir şey daha soracağım. E'ye renkler gelmiş çok güzel gerçekten... peki G,H,I,K sütunları da buna göre hesaplanıyor onlara da mavi getirmek için kod eklemek mümkün mü? manuel olarak yaparım ama vakit alacaktır. en son benim için lazım olan I sütununu alacağım. I sütunu için kod eklense bile benim için yeterli olur

Teşekkürler...

Ahmet bey tekrar selam,

son yazdığımı dikkate almayın zaten I sütununda 1'e bölüyormuşum. bunu istemek saçma olurmuş...
Teşekkür ederim değerli vaktinizi soruma ayırdığınız için...

Sağlıklı günler

Ahmet

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
408
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Ahmet bey tekrar selam,

son yazdığımı dikkate almayın zaten I sütununda 1'e bölüyormuşum. bunu istemek saçma olurmuş...
Teşekkür ederim değerli vaktinizi soruma ayırdığınız için...

Sağlıklı günler

Rica ederim. Sağlıkla kalın.

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,783
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Alternatif olsun
Sayfa2 nin kod bölümüne yapıştırın
Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar