• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfa1 Aktifken A1 Hücresi 5 Saniyede 1 Hesaplansın

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

furDel

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Private Sub Worksheet_Activate() Range("A1").Calculate Application.OnTime DateAdd("s", 5, Now), "Worksheet_Active" End Sub
Sayfa1 aktif olunca Sayfa1'deki A1 hücresinin 5 saniyede bir hesaplanmasını istiyorum. Ancak sayfa1'den çıkıp başka bir başka bir sayfaya girdiğimde hesaplama işlemi bitirilsin yani yalnızca sayfa 1 aktif iken kod çalışsın. Bunun için sayfa1'in içine yukarıdaki kodu yazdım fakat kod çalışmıyor aşağıdaki hatayı veriyor. Yardım edebilir misiniz?
int.png

Merhaba, linkteki dosyaya göz atın, aradığınız kod onun içinde var
Link

Merhaba, linkteki dosyaya göz atın, aradığınız kod onun içinde var
Link
Hocam teşekkürler fakat excel vba'da henüz yeniyim, dosyayı inceledim fakat tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamadım. Küçük bir örnek yapıp paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,
Modül Kodları;
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayfa1 Kodları;

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Örnek dosya ektedir.
Gerekli açıklama Sayfa2'de yapılmıştır.

Ekli dosyalar

• 5SaniyedeBirHesapla.xlsm
    17.8 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhaba,
Modül Kodları;
C#:

Sayfa1 Kodları;

C#:

Örnek dosya ektedir.
Gerekli açıklama Sayfa2'de yapılmıştır.
Hocam çok teşekkürler. Sadece bir şey sormak istiyorum. Sayfa1 aktif durumda değilken arka planda bu kodlardan biri çalışacak mı

Hocam çok teşekkürler. Sadece bir şey sormak istiyorum. Sayfa1 aktif durumda değilken arka planda bu kodlardan biri çalışacak mı
Hayır, sayfa1 deactive iken kod çalışmayı durduracak, aktif olunca otomatik olarak tekrar başlayacak

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri