• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Sayfa seçerek arama yapma

serkan-1

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Ekli dosyada sayfa seçerek ve seçilen sayfalarda istenilen sütün bilgilerine göre ama nasıl yapabilirim?
Arama sayfasında gerekli açıklamalar yapılmış ve buton konulmuştur

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma.xlsb
    66.5 KB · Gösterim: 9
Gözüme battı. ;) ComboBox8 in tıklama olayındaki kodlar aşağıdaki kodla kısaltıla bilinir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Hangi hart (sütunu) seçince, kodun hangi satırında hata veriyor.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Satırılarını silin. UserForm_Initialize olayının en altına aşağıdaki kodu yapıştırın.
Kod:

bu sorudaki ek dosyalar karıştırdım, çalışmanızın son halini eklerseniz.

Sanırım dosya ilerledi. Yardımcı olması maksadı ile sayfada aranan kelimelerin hangi hücrede olduğunu ve o hücreleri renklendiren kodu aşağıya ekliyorum
Kod:

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma (2).xlsb
    117.8 KB · Gösterim: 0
Ekteki örneğe, #31 deki dosyaya benim önerdiğim kodları ekledim

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma (2).xlsb
    105.4 KB · Gösterim: 7
Ana konuyu anlamadım. Ben Sütunlar sayfasını gereksiz kılacak kodları ve Listbox ın ColumnWidths özelliği için kod ekledim.

Ana konuyu anlamadım. Ben Sütunlar sayfasını gereksiz kılacak kodları ve Listbox ın ColumnWidths özelliği için kod ekledim.
Alicimri bey,
Arama sayfasında resim ve açıklamalarla nasıl bir tablo olacağını açıkladım. Birden fazla sayfa olduğu için ben size açıklamadım. Kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

66.5 KB · Gösterim: 0

Ekli dosyalar

66.5 KB · Gösterim: 3

Konuyu okuyanlar

Geri